مدیر آموزش و پرورش بوکان از برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش هاناخبر، احمد رحمانی روز جمعه در حاشیه بازدید از حوزه های امتحانی مدارس نمونه دولتی در مصاحبه با خبرنگاران افزود: برای پر کردن ظرفیت مدارس نمونه دولتی دخترانه و پسرانه در شهرستان بوکان ۷۹۴ نفر شرکت کردند که از این تعداد ۳۹۵ نفر دختر در مقطع ابتدایی و ۳۹۹ پسر در مقطع متوسطه بودند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان در سه حوزه هنرستان فجر، شرف و فارابی با هم به رقابت پرداختند، گفت: از مجموع افراد شرکت کننده در این آزمون تعداد ۲۴۰ نفر به مدرسه نمونه دولتی در شهرستان راه پیدا می کنند.
رحمانی افزود: ملاک ثبت نام دانش آموزان پایه ششم ابتدایی برای ورود به دبیرستان های نمونه دولتی و دوره اول متوسطه، کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس و یا مقیاس خوب در یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در نوبت اول سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ است.
مدیر آموزش و پرورش بوکان ادامه داد: مواد درسی آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی دوره اول متوسطه شامل آموزش قرآن و هدیه‌های آسمان، فارسی (مهارت‌های خواندن و نوشتن)، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضی است که از منابع کتاب‌های پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ طراحی شده است.
وی گفت: تعداد ۸۰ سئوال آزمون ورودی پایه هفتم به شیوه چهار گزینه‌ای و مدت پاسخگویی به سئوالات ۱۰۰ دقیقه بود.
رحمانی اظهار کرد: مواد درسی آزمون ورودی دوره دوم متوسطه شامل پیام‌های آسمان، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی، انگلیسی، کار و فناوری، علوم تجربی و ریاضی است که تمام سئوالات از کتاب‌های پایه نهم سال تحصیلی ۹۵- ۱۳۹۴ طراحی شده و ۱۰۰ سئوال به شیوه چهار گزینه‌‌ای در مدت ۱۲۰ دقیقه ارائه خواهد شد.
وی گفت: نتایج آزمون در نیمه دوم تیرماه سالجاری اعلام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، شهرستان بوکان دارای ۴۳ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.
شهرستان بوکان در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.

#

اشتراک این خبر در :