در پی موضعگیری های کاملا سربسته و کارشناسی نشده و بدور از انصاف یکی از سایت های محلی خبرنگار هاناخبر با پیگیری موضوعات مطروحه گفتگویی را با احمد رحمانی مدیر آموزش و پرورش بوکان ترتیب داد و در پی آن احمد رحمانی در واکنش به جریان سازی های کاذب یکی از سایت های محلی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: بارها در خصوص وضعيت مالي مدارس و ميزان كمك هاي مردمي در رسانه ها و نماز جمعه اطلاع رساني شده است وبسياري از رسانه هاي بوكان در امر اطلاع رساني صادقانه وبدون هيچ چشمداشتي آموزش وپرورش را كمك كرده اند.

وی گفت:  براساس مستندات موجود در تمامي شاخص هاي ارزيابي آموزش و پرورش بوكان با توجه به پرسنل توانمند آموزشي و اداري خود در رتبه اول تا سوم استان قرار دارد.

 مدیر آموزش و پرورش بوکان با یادآوری  اینکه در احداث فضاي آموزشي با وجود مشكلات بسيار زياد و دو نوبته بودن تمامي مدارس افزود: در حال حاضرآموزش و پرورش بوکان با ٨ مدرسه و ٩٦ كلاس درس در این زمینه دارای رتبه اول استان است.

  رحمانی گفت:  ازلحاظ قبولي پزشكي در كنكور سراسري ٤سال است مداوم بوكان رتبه اول تا سوم استان را به خودش اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه  از لحاظ قبولي تربيت معلم ٤ سال است بوكان رتبه اول استان است، اضافه کرد: همین امر موجب شده است تقريباً نياز بسياري از شهرهاي استان را  معلمان ارزشمند بوکانی تامين نمایند.

رحمانی با تاکید بر اینکه  از لحاظ پوشش تحصيلي ٥سال است رتبه اول استان به آموزش و پرورش بوكان اختصاص دارد ، افزود: از لحاظ داشتن شبانه روزي براي مناطق محروم روستايي  بوكان جزو شهرهاي اول استان است.

 مدیر آموزش و پرورش بوکان گفت:  مدتهاست آرامش خوبي در آموزش وپرورش بوكان حاكم است كه همين آرامش باعث گرديده است معلمان توانمند در فضايی آرام و به دور از باند بازي و ورود به مسائل حاشيه اي به ارائه خدمت شايسته به شهروندان عزيز بپردازند كه نتيجه آن حضور با اقتدار دانش آموزان  بوكان در تمامي ميادين علمي و ورزشي است.

 وی ادامه داد:  آموزش وپرورش بوكان سال ۹۵-۹۴ در مسابقات دانش آموزي ٢٣ مقام اول تا سوم استان را به خودش اختصاص داده است.

رحمانی با اشاره به جذب خيرين  و اقدامات ارزشمند مجمع خیرین مدرسه ساز گفت: همگان استحضار دارند که چه اقدامات شايسته اي در اين سال ها در سطح شهرستان  بوكان صورت گرفته است و تقريباً برای تمام روستاهايي كه نياز مند مدرسه بوده اند براي آنها مدرسه ساخته شده است يا در حال ساخت است.

 وی با بیان اینکه جذب مشاركتهاي مردمي يكي از ٥ سياست وزارت آموزش وپرورش است،افزود: آموزش وپروزش بوكان سه سال است در این زمینه دارای رتبه اول استان است و  سال گذشته  شهروندان فهیم بوكانی يك ميليارد و هفتصد ميليون به مدارس آموزش  وپرورش كمك كرده اند.

مدیر آموزش و پرورش بوکان به اخذ كمك هاي مردمي  در مدارس اشاره و ابراز کرد: اگر کمک های مردمی نباشد اداره مدارس با اعتبارات دولتي تقریبا غیرممکن است، چرا كه در سال ٩۵-٩۴ تمام سرانه اي كه به ٣٤٦ مدرسه و ٤٣ هزار دانش آموز پرداخت گردید ٢١٠ميليون تومان بود یعنی برای  هر دانش آموز ۴ هزار و پانصد تومان، شهروندان قضاوت کنند آيا اگر این بزرگواران به مدارس كمك نكنند به چه شیوه ای يك مدرسه ٣٥٠نفره را يك سال می شود اداره كرد؟ اعتباراتی که حتی کفاف گازمصرفی یک مدرسه را نمی کند.

رحمانی گفت: باز هم تاکید می کنم به هیچ عنوان اخذ كمك به مدارس در فصل ثبت نام اجباري نيست اما بدون هیچ تردیدی  در طول سال اگر اولياء عزيز دانش آموزان با کمک های خویش  در اداره مدارس مشاركت نداشته باشند قطعا مدارس با اعتبارات دولتی قادر نخواهند بود که به وظایف خود عمل نموده و انتظارات اولياء و دانش آموزان عزيز را پاسخ دهند،امری که به هیچ عنوان مختص بوکان یا استان آذربایجان غربی نبوده و موضوعی کاملا کشوری است.

وی ادامه داد: اگر آموزش وپرورش اجازه داده است مديران در فصل تابستان كمك داوطلبانه  که بازهم تاکید می کنم نه کمک های اجباری را از شهروندان اخذ نمايند به دلیل آماده سازي مدارس براي شروع سال تحصيلي جديد است اگر نه به حمد خدا، آنقدر هماهنگي و همراهي از طرف مدارس وجود دارد كه با يك پيام مي شود بزرگترين مسئله را در مدارس سطح شهرستان حل كرد.

به گزارش هاناخبر، احمد رحمانی مدیر پرتلاش اداره آموزش و پرورش بوکان است،احمد رحمانی از معدود مدیران بازمانده از سه دولت است، یک مدیر بومی روستا زاده که با دست خالی در طول سالیان گذشته به یکی از موفق ترین و محبوب ترین مدیران بوکانی  تبدیل شده است.

 نظام آموزشی بوکان قبل از مدیریت احمد رحمانی سال ها بود که به رشد کج دار و مریز و ضعیف خود ادامه می داد.

آموزش و پرورش بوکان پس از سال ها با مدیریت جهادی  رحمانی با کمترین امکانات موجود در مقایسه با همه شهرهای کوچک و بزرگ استان آذربایجان غربی رنگ آرامش را به خود گرفته است.

 یکی از مهمترین ویژگی های این مدیر توانمند ایجاد کیفیت آموزشی و تبدیل بوکان به قدرت اول آموزش و پرورش استان با کمترین امکانات موجود در طول سالیان اخیربوده  است،این کیفیت بسیار مطلوب آموزشی که قطعا با همراهی و موفقیت دانش آموزان و مدیران و معلمان فهیم بوکانی در بسیاری از عرصه ها خود را نشان داده است با یک اخلاق پسندیده و یک روابط عمومی بسیار موفق همراه بوده است.

در دوره مدیریتی رحمانی از چگونگی تدریس مطلوب  سرفصل های کتب درسی و الگو شدن و ابداع روش های آموزش و تدریس ‌ توسط معلمان فرهیخته بوکانی گرفته تا رسیدگی به اوضاع معیشتی معلمان در اوج تحریم ها و اقتصاد مقاومتی؛ از برداشته شدن شیوه های غبارگرفته درس دادن گرفته  تا موفقیت های بسیار چشمگیر دانش آموزان در کنکور سراسری و کسب بالاترین سهمیه پزشکی در مقایسه با کل کشور، افزایش مشارکت های مردمی و مردمی کردن آموزش و پرورش بوکان تا توسعه فضاهای آموزشی و جذب خیرین مدرسه ساز و افزایش بی سابقه مشارکت خیرین  و همچنین تغییر ساختار عریض و طویل بروکراتیک در این نهاد آموزشی و برداشتن و مبارزه با لابی های شکل گرفته در آموزش و پرورش بوکان همگی دستمایه سالیان مدیریت احمد رحمانی است، مدیریتی که بدون هیچ شک و تردیدی موجبات رشد اقتصادی و فرهنگی را در بوکان به دنبال داشته است.

در همین حال دکتر جمال خسروی فرماندار بوکان در گفتگو با خبرنگار هاناخبر تاکید کرد: احمد رحمانی  انسانی شریف  و مدیری توانمند است.

#

اشتراک این خبر در :