مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع طرح صدور کارت های ملی هوشمند تا کنون ۳۴۷ هزار کارت ملی هوشمند در استان کرمانشاه صادر شده است.

به گزارش هاناخبر، علیرضا قبادی امروز در یک نشست خبری با اشاره به اینکه ثبت احوال یکی از قدیمی ترین دستگاه های اداری ایران است، اظهارداشت: این دستگاه فعالیت خود را در سال ۱۲۹۷ در تهران و ۱۳۰۴ در شهرستان ها آغاز نمود.
وی در ادامه به ارائه آماری از فعالیت های این اداره کل در ۹ماهه نخست سالجاری استان کرمانشاه پرداخت و افزود: در مدت مذکور ۲۵ هزار و ۸۲۴ هزار ولادت در کرمانشاه به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۸۶ نوزاد پسر و ۱۲هزار و ۳۳۸نوازد دختر بوده است.
مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه تصریح داشت: در همین مدت ۸ هزار و ۲۰۳ مورد فوت نیز ثبت شده که از این تعداد ۴ هزار و ۷۹۸ مورد مرد و ۳ هزار و ۴۰۵ مورد زن بوده است.
وی با بیان اینکه ۹۹ و ۷ دهم درصد از ولادت ها و ۹۹ و ۲ دهم درصد از تولد ها در مهلت قانونی به ثبت می رسند، اضافه کرد: مهلت قانونی برای ثبت ولادت ۱۵روز و فوت ۱۰ روز است.
قبادی عنوان کرد: ۲ نفر از ماموران اداره ثبت احوال در بیمارستان های معتضدی و حضرت معصومه که بیشترین آمارهای ولادت را در خود دارند مستقر شده اند و  امور ثبت را انجام می دهند، همچنین ۲ مامور دیگر این اداره در باغ فردوس کرمانشاه امور ثبت وفات ها را انجام میدهند.
وی امیرعلی، امیرعباس و محمد طاها را محبوب ترین نام های پسرانه و باران، فاطمه و رها را محبوب ترین نام های دخترانه در میان کرمانشاهیان اعلام کرد.
مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه به آمار طلاق و ازدواج ۹ ماهه نخست سالجاری در استان اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۵ هزار و ۱۸۷ مورد ازدواج و ۳ هزار و ۸۹۳مورد طلاق به ثبت رسیده است.
وی تاکید کرد: به ازاء هر ۱۰۰ازدواج در استان ۳ و ۹ دهم درصد طلاق به ثبت رسیده است.
قبادی در خصوص مکانیزه شدن شناسنامه ها نیز افزود: تاکنون بیش از ۳۰ درصد از مردم استان یعنی ۷۴۰ هزار نفر شناسنامه مکانیزه دریافت کرده اند.
وی از صدور ۳۴۷ هزار کارت ملی هوشمند از ابتدای شروع طرح تعویض در استان خبرداد و اظهار کرد: تاکنون ۳۱۷ هزار نفر از مردم کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند.
مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه در پایان یادآورشد: ۵۰ دفتر پیشخوان و ۱۶ ایستگاه کاری در سطح استان تقاضاهای مردم برای دریافت کارت ملی هوشمند و شناسنامه مکانیزه را انجام می دهند.

#

اشتراک این خبر در :