گردشگری غذایی یکی از شاخه‌های گردشگری سلامت است و گردشگرانی که با هدف تجربه و تنوع در مواد غذایی و نوشیدنی ها استان کردستان سفر می‌کنند علاوه بر بهره مندی از جاذبه های تاریخی از امکانات غذا و نوشیدنی در محل‌های مورد بازدید گردشگری نیز بهره مند می‌شوند.

 هاناخبر/شهلا ناصری، یکی از معیارهای مهم سفر، غذا است و گردشگری در ایام مختلف سال بخصوص ایام نوروز است.

استان کردستان به دلیل آب وهوای معتدل کوهستانی دارای مراتع زیادی است که هرساله بانزدیک شدن به فصل بهار گیاهان خوراکی و مفید زیادی را روانه بازار می کند و مردم نیز بیشتر غذاهای خود را از این گیاهان متنوع خوراکی تهیه می کنند که این باعث شده است ، هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی این استان را به عنوان مقصد سفرخود انتخاب کنند.

گردشگرانی که به کردستان سفر می کنند در کنار دیدار از سایر جاذبه‏‌های گردشگری، سعی می‌کنند با غذاهای محلی استان نیز بیشتر آشنا شوند و از آن استفاده کنند.

در هر تور گردشگری وعده های غذایی یکی از برنامه های اصلی سفر است و متولیان و مسئولان تورهای گردشگری با گنجاندن غذاهای محلی هر منطقه، می توانند اقامت و سفر در منطقه مورد نظر را برای مسافران لذت بخش تر کنند.

مردم کردستان به دلیل شیوه معیشت مبتنى بر دام‌داری، زراعت، باغ‌دارى و زنبورداری، از گیاهان طبیعى خوراکى مانند قارچ، کرفس، کنگر، ریواس، خوژه و … به هر دو صورت تازه و خشک کرده، بسیار استفاده مى‌کنند. الگوهاى غذایى و مواد تشکیل‌ دهندهٔ آن درمیان کردها بسیارساده و ازموادى تشکیل مى‌شود که دردسترس خانوارها قرار دارد.

کردستان غذاهای محلی خوشمزه ای دارد که یکی از بهترین آنها کلانه با  دۆخوا است و از نان و پیازچه با کره محلى تهیه می‌شود وبه دلیل اینکه کاملا از مواد خوراکی طبیعی تشکیل شده بسیار مفید ومغذی است.

از دیگر غذاها و خوراک های متنوع محلی کردستان می توان به دانوله، کفته‌شوربا، ‌شیره‌وا، دۆینه‌،که‌شکه‌کین، نیسکین، پرپوله‌، سایله‌، پیازاو و موارد بسیاری دیگر اشاره کرد.

استان کردستان یک قطب گردشگری غذایی در ایران بشمار می‌آید و چه خوب است که غذاهای این خطه از کشور هنوز زنده بوده و در رستوران‌ها و محافل غذایی ارائه ‏شود.

تنوع غذاهای محلی کردستان از جمله راهکارهای جذب گردشگر به این استان است و هر ساله در ایام سال و مناسبت های و ایام تعطیلات سبب جذب صدها هزار گردشگر به سرزمین و خواستگاه اصلی این غذاها شده است.

شهلا ناصری دبیر آموزش و پرورش کردستان

#

اشتراک این خبر در :