سرنوشت احداث بیمارستان ۳۷۰ تخت و خوابی در مهاباد، علت عدم جذب دانشجو در موسسه اموزش عالی سلامت این شهر و شایعه های پیرامون دستگاه ام آر آی مهاباد موضوعاتی بود که مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد به آن پاسخ داده است.

به گزارش هاناخبر “سامرند مرزنگ” روز دوشنبه (۶دیماه) در نشست خبری با خبرنگاران مهابادگفت: افزایش تخت بیمارستان ها یک طرح ملی است  و باید مورد تایید سازمان برنامه و بودجه قرار بگیرد.

 وی در خصوص تقاضای احداث بیمارستان دوم در شهرمهاباد گفت: با برگزاری جلساتی که در شبکه بهداشت و درمان با ریاست دانشگاه علوم پزشکی در سال گذشته انجام گرفت و ارسال نامه توسط ریاست دانشگاه به وزارت بهداشت، همچنین پیگیری های نماینده محترم مهاباد در مجلس شورای اسلامی احداث بیمارستان ۳۷۰ تخت و خوابی جایگزین بیمارستان کنونی در حال پیگیری است.

مرزنگ تاکید کرد: سرانه ی تخت برای هر شخص در کشور پایین و در استان از میزان سرانه ی کشوری نیز کمتر است. البته شهرستان مهاباد به نسبت جمعیت در میانه های استان قرار دارد. این نیاز کمبود تخت به شدت احساس می شود و امیدواریم با احداث بیمارستان جدید این مسئله و تنش فضای پر جمعیت بیمارستان بهبود یابد.

وی در ادامه اظهار داشت: در همین ارتباط،  احداث بیمارستان ۱۰۰ تخت و خوابی تصویب شده و اینکه به صورت یک بیمارستان مجزا یا طرح توسعه ی بیمارستان کنونی خواهد بود هنوز معلوم نیست، اما در بودجه سال ۹۶ برای آن تامین اعتبار صورت گرفته است.

 رئیس شبکه ی بهداشت و درمان  در خصوص آخرین وضعیت مجتمع آموزش عالی سلامت گفت: موافقت اصولی موسسه ی آموزش عالی سلامت  در خرداد ماه سال جاری اخذ شده ولی متاسفانه به علت نبود فضای مناسب از پذیرش دانشجو باز ماندیم ولی در صورت اتمام ساختمان پیراپزشکی در سال ۹۶ پذیرش دانشجو در موسسه ی آموزش عالی سلامت در چند رشته را خواهیم داشت

مرزنگ تصریح کرد: در سه رشته ی فوریت های پزشکی، پرستاری، کاردانی بهداشت دهان و دندان به معاونت آموزشی وزارت خانه اعلام نیاز شده و این مسئله ی پذیرش دانشجو منوط به اتمام ساختمان با بهره برداری پیراپزشکی است که در صورت اتمام می تواند پایه ایی برای ایجاد دانشکده ی پزشکی در شهرستان مهاباد در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده باشد.

وی ضمن تکذیب شایعات در رابطه به  دستگاه MRI  مهاباد  گفت: بر خلاف شایعات صورت گرفته دستگاه MRI  توسط کارشناسان بررسی شده و علاوه بر آن مستنداتی در رابطه با دست دوم بودن دستگاه در دسترس نیست.

مرزنگ افزود: شبکه ی بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی  به هیچ وجه اجازه ی توهین به شان و منزلت شهروندان مهابادی را نخواهد داد و از ارائه ی خدمات با دستگاه های بی کیفیت جلوگیری به عمل می آوریم. کیفیت دستگاه MRI  مورد تایید است که در صورت رفع مشکلات اداری در سطح وزارت به زودی آماده ی بهره برداری خواهد بود.

 

#

اشتراک این خبر در :