معاون دادستان تبریز از دستگیری باند شش نفره متهم به مدلینگ در تبریز خبر داد و گفت: دو نفر عکاس نیز در همین رابطه دستگیر شده و پرونده آنها در حال رسیدگی است.

به گزارش هاناخبر، احمد موقری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: متهمان پرونده مدلینگ از طریق کانال تلگرام جهت معرفی محصولات آرایشی و لباس چند شرکت، اقدام می‌کردند و به دلیل زیر پا گذاشتن مسائل اخلاقی اعضای این باند دستگیر شدند.

وی با اشاره به  تهدیدات فضای مجازی برای جامعه گفت: آمار جرائم رایانه‌ای در سطح کشور و هم در سطح استان آذربایجان‌شرقی در حال افزایش است و  مجرمان و تبهکاران و صیادان اینترنتی در کمین سوء استفاده از کاربران این فضا هستند.

وی با اشاره به اینکه در ماه گذشته ۴۵ فقره پرونده در خصوص جرایم مالی با استفاده از سهل انگاری افراد بزه‌ دیده در فضای مجازی تشکیل شده است، افزود: کلاهبردارن با سوءاستفاده از عناوین شبکه های رادیویی با اشخاص مختلف تماس گرفته و اعلام می‌کردند که در قرعه کشی برنامه زنده رادیویی برنده شده‌اند.

موقر در خصوص مبارزه با تولید محصولات موسیقی زیرزمینی در استان گفت: با همکاری پلیس در این زمینه چهار فقره پرونده تشکیل و خواننده و تولید کننده  غیرمجاز دستگیر و آلات موسیقی مختلف کشف و ضبط شده است.

#

اشتراک این خبر در :