رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: ۶۲ درصد فعالیت‌های راکد استان با پرداخت دو هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال تسهیلات، به مدار تولید بازگشته‌اند.

به گزارش هاناخبر، جعفرصادق اسکندری در شصت و پنجمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان غربی با اشاره به این هدف‌گذاری ملی رونق تولید، احیای هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی با رقم اعتباری ۱۶۰ هزار میلیارد ریال است اظهار داشت: این هدف‌گذاری در استان، احیای ۴۲۴ واحد با اعتبار پنج هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۶۵ واحد تولیدی در استان احیا شده است گفت: این رقم نشانگر تحقق ۶۲ درصدی فعالیت‌ها بوده که با رقم دو هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال به مدار تولید بازگشته‌اند.
وی تصریح کرد: تاکنون اقدامات اداره کل تامین اجتماعی در زمینه حل مشکل واحدهای مصوب شامل بخشودگی جرائم و تقسیط بدهی‌ها ۳۳۵ فقره و اقدامات اداره کل امور مالیاتی نیز در زمینه حل مشکل واحدهای مصوب شامل صدور مفاصای حساب و تقسیط بدهی‌ها ۸۶ فقره بوده است.
اسکندری با اشاره به اینکه هم اکنون در کل کشور ۵۹ هزار و یک واحد تولیدی در سایت بهین‌یاب ثبت نام کرده‌اند بیان کرد: این رقم در آذربایجان‌غربی یک هزار و ۶۶۰ واحد را شامل می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مجموع پرداختی‌ها در کشور اعم از تسهیلات مصوب کارگروه و پرداختی مستقیم بانک‌ها ۱۴۴ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال بوده است افزود: برای رونق تولید، رقم سه هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال نیز در آذربایجان‌غربی پرداخت شده است.

#

اشتراک این خبر در :