یک فرمانده پ.ک.ک اعلام کرد که این گروه برنامه ای برای خروج از شنگال ندارد.

به گزارش هاناخبر و به نقل از هاوارنیوز، یک فرمانده پ.ک.ک اعلام کرد که نیروهای مستقر در شنگال هیچ اطلاعی از توافق بر سر عقب نشینی پ.ک.ک از شنگال ندارند.

عگید کلاری از فرماندهان HPG در کوه شنگال اظهار کرد: تا کنون هیچ خبری در خصوص بیرون بردن نیروهای پ.ک.ک از شنگال به دست آنها نرسیده است.

وی افزود: دستور عقب نشینی از شنگال به دست ما نرسیده است و هیچ گروهی به صورت رسمی به ما اطلاع نداده است که از شنگال خارج شویم و این مسئله در دستور کار پ.ک.ک قرار ندارد.

این فرمانده نیروهای پ.ک.ک تاکید کرد: تا از شورای رهبری پ.ک.ک چیزی به ما ابلاغ نشود نمی توانیم کاری انجام دهیم و تا کنون نیز از این مسئله مطلع نشده ایم و کسی در خصوص عقب نشینی از شنگال به ما دستوری نداده است.

عگید کلاری گفت: هیچ برنامه ای برای بیرون بردن نیروهای کرد ترکیه ای از شنگال نداریم و چیزی در خصوص ماندن نیروهای ایزدی در این منطقه نیز به ما ابلاغ نشده است و گفتگویی نیز در این خصوص نداشته ایم.

این در حالی است که در کنفرانس مطبوعاتی امروز نخست وزیران ترکیه و عراق، حیدر العبادی اعلام کرد که مسئولان اقلیم کردستان عراق به ما اطمینان داده اند که پ.ک.ک را از شنگال اخراج می کنند.

#

اشتراک این خبر در :