مراسم اهدای جوایز بهترین های فوتبال ۲۰۱۶ در زوریخ سوئیس برگزار شد و بهترین های فوتبال جهان در بخش های مختلف معرفی شدند.

به گزارش هاناخبر از فدراسیون بین الملی فوتبال (فیفا) نتایج انتخاب بهترین‌های سال ۲۰۱۶ فوتبال دنیا به شرح زیر است:
***تیم منتخب سال ۲۰۱۶: نویر، آلوس، راموس، پیکه، مارسلو، مودریچ، کروس، اینیستا، مسی، سوارس و رونالدو به عنوان ۱۱ نفر تیم منتخب سال ۲۰۱۶ انتخاب شدند و هر یک جایزه مخصوصی از هیده‌توشی ناکاتا، ستاره سابق فوتبال ژاپن و آسیا دریافت کردند.
***جایزه هواداران سال ۲۰۱۶ : نماینده هواداران بروسیا دورتمند و لیورپول این جایزه را کسب کردند.
***جایزه جوانمردانه سال ۲۰۱۶: این جایزه به اتلتیکوناسیونال کلمبیا رسید و خوان کارلوس دلاکوئستا به نمایندگی از این تیم جایزه بازی جوانمردانه را دریافت کرد. دلیل اهدای این جایزه، انصراف تیم کلمبیایی از انجام بازی فینال جام سود آمریکانا مقابل چاپه‌کوئنسه و تقدیم جام به تیم قربانی شده در تراژدی سقوط هواپیما بود.
*** جایزه بهترین سرمربی مرد سال ۲۰۱۶: کلودیو رانیری سرمربی تیم لسترسیتی به عنوان برترین مربی سال ۲۰۱۶ انتخاب شد. او توانست لستر را به عنوان قهرمانی لیگ برتر برساند.
*** جایزه بهترین سرمربی زن سال ۲۰۱۶: این جایزه به سیلویا نید سرمربی پیشین تیم ملی آلمان رسید.
***جایزه پوشکاش سال ۲۰۱۶: زیباترین گل سال که به جایزه پوشکاش معروف است به یک آسیایی رسید. موهد فایز سوبری این گل را در لیگ مالزی به ثمر رساند.
مراسم انتخاب برترین های سال ۲۰۱۶ فوتبال جهان، امروز (دوشنبه نهم ژانویه ۲۰ دی ماه) در شهر زوریخ سوئیس برگزار شد. برخلاف سالهای گذشته که جایزه توپ طلا به طور مشترک از طرف مجله فرانس فوتبال و فدراسیون بین المللی فوتبال ( فیفا) اعطا می شد، از امسال جایزه بهترین بازیکن سال مردان جهان فقط از طرف فیفا اعطا می شود. رونالدو جایزه توپ طلا را اخیرا از آن خود کرد.
فقط بخش معرفی بهترین بازیکن زن و مرد سال باقی مانده که در ادامه معرفی خواهند شد.

#

اشتراک این خبر در :