۳مجرمی که با انتشار ویدئوی جنجالی مثله کردن روباه در فضای مجازی خبرساز شدند، قرار است با حکم مجازات جایگزین حبس قاضی «امیر فراست» تنبیه شوند. به گزارش هاناخبر، انتشار فیلم سلاخی زنده روباه توسط این ۳ حیوان آزار به قدری تکان‌دهنده بود که در چند روز خاطیان شناسایی و دستگیر شدند.
ماجرا با دستگیری این افراد تمام نشد و باتوجه به جریحه‌دار شدن احساسات عمومی، مردم تماس‌های تلفنی پی‌درپی در این مدت با قاضی پرونده داشتند و خواستار تعیین اشد مجازات برای سلاخان روباه شدند.
اما دیروز (یک شنبه ۱۹دیماه) در پایان وقت اداری با وجود فشار افکار عمومی، قاضی پرونده تصمیم گرفت با صدور یک حکم مجازات جایگزین به این ماجرا پایان دهد.
قاضی پرونده در این‌باره به همشهری گفت:«زندان نمی‌توانست برای این خاطیان مجازات مناسبی باشد. این ۳ نفر، هیچ‌کدام سوء پیشینه ندارند. متأسفانه تنها به‌خاطر عجین شدن با فرهنگ روباه آزاری در این منطقه دست به این اقدام غیرانسانی زدند. برای این نوع مجرمان باید مجازاتی درنظر گرفت که علاوه بر آموزش به هدف فرهنگسازی‌ و آگاهی از حقوق حیوانات توجه شود.»
امیر فراست، قاضی شعبه۱۰۲کیفری پیرانشهر با تأکید بر اهمیت و صدور مجازات‌های جایگزین جزئیات این حکم را چنین توضیح داد:«برای اطلاع و آگاهی این افراد از حقوق حیوانات و همچنین آشتی دادن آنها با طبیعت هر۳ مجرم را به۳۰۰ساعت فعالیت عام‌المنفعه در محیط‌زیست محکوم کردم. هرکدام از این افراد باید هفته‌ای ۴ساعت در اداره محیط‌زیست پیرانشهر حاضر شوند و طبق دستورالعملی که رئیس این اداره برای متنبه کردن این مجرمان درنظر گرفته است، خدمت عام‌المنفعه در عرصه محیط‌زیست انجام دهند.
در پایان نیز این مجرمان باید در امتحان کتبی که در مورد مبانی محیط‌زیست و حیات وحش است نمره قبولی کسب کنند؛ در غیراین صورت با ۲۰۰ساعت فعالیت اجباری در محیط‌زیست مجازات‌شان تشدید خواهد شد».

#

اشتراک این خبر در :