مراسم رونمایی از ۳۰ دستگاه آمبولانس به اورژانس استان با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام گرفت.

به گزارش هاناخبر، امروز مراسم رونمایی از ۳۰ دستگاه آمبولانس به اورژانس استان با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام گرفت.
صائب مدرسی رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه در این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته ۴۸ دستگاه آمبولانس به اورژانس استان اضافه شده است، اظهار داشت: در سال ۹۴ حدود ۱۹ دستگاه و در سال ۹۵ نیز ۳۰ دستگاه آمبولانس به اورژانس استان اضافه شده است.
وی با بیان اینکه اورژانس استان کرمانشاه هم اکنون با ۱۲۰ دستگاه آمبولانس فعالیت می کند، افزود: ۴۰ درصد از این آمبولانس ها را در طی دو سال گذشته تحویل گرفته ایم.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه ادامه داد: ۳۰ دستگاه آمبولانسی که امروز رونمایی شد پیشرفته ترین نوع آمبولانس های حال حاضر دنیاست که ساخت شرکت بنز و نوع گازوئیل سوخت آن است.
وی هزینه خرید هر دستگاه آمبولانس را ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و تصریح داشت: در داخل هر دستگاه آمبولانس نیز ۱۰۰ میلیون تومان تجهیزات قرار داده شده است.
مدرسی تاکید کرد: هم اکنون جمعا ۵۵ پایگاه اورژانس در استان فعالیت می کنند که ۲۶ پایگاه آن شهری، ۲۸ پایگاه جاده ای و یک پایگاه اورژانس هوایی است.
وی با اشاره به اینکه تا پایان سالجاری نیز ۸ دستگاه دیگر آمبولانس به اورژانس استان اضافه می شود، اضافه کرد: امسال پایگاه اورژانس هوایی استان ۳۰۲ پرواز اورژانسی داشته که ۴۰۲ بیمار را به مراکز درمانی انتقال داده است.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان کرمانشاه بیان داشت: اورژانس استان کرمانشاه رتبه پنجم کشور را دارا است و رئیس فوریت های پزشکی قول اختصاص یک بالگرد به استان کرمانشاه را داده است.
وی در پایان یادآورشد: یکی از مهمترین اقدامات این مرکز اقدامات آموزشی است که در این راستا هر سه شنبه یک ماموریت را به منظور تخلیه روانی تکنسین ها با حضور دستگاه های مرتبط آنالیز می کنیم که این کار تنها در دو استان کرمانشاه و قم صورت می گیرد.

#

اشتراک این خبر در :