رییس اتحادیه نانوایان شهرستان خوی گفت: در صورتیکه که جلو احداث بی رویه نانوایی ها گرفته نشود نانوایان خوی ورشکست خواهند شد.

به گزارش هاناخبر، احد اصلانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: احداث بی رویه و بدون مجوز نانوایی های آزاد پز امان ما را بریده است.

وی افزود: تنها نهاد مجوز دهنده برای احداث نانوایی اتحادیه نانوایان است که متاسفانه برخی تشکیلات و ادارات با موازی کاری موجب می شوند نانوانان آزاد پز در سطح شهر خودسرانه رشد قارچ گونه داشته باشند و این موجب مشکلات فزاینده ای برای اتحادیه و نانوایان مجوزدار شده است.

اصلانی با بیان اینکه نانوایانی با سابقه ۳۰ ساله اکنون در آستانه ورشکستگی هستند تصریح کرد: افرادی بدون سابقه و تخصص اقدام به دایر نمودن نانوایی بصورت آزاد پز نموده و موجب می شوند نانوایان با سابقه نتوانند نان تولیدی شان را بفروش برسانند.

وی هشدارداد: در صورتیکه که جلو احداث خودسرانه نانوایی ها گرفته نشود نانوایی های خوی ورشکست خواهند شد.

رییس اتحادیه نانوایان خوی تعداد نانوایی های مجوز دار ر ۵۵۰واحد عنوان کرد و گفت: متاسفانه حدود ۷۰ واحد هم بدون مجوز اتحادیه فعالیت می کنند که هر روز هم بر تعداد شان افزوده می شود.

اصلانی قیمت گذاری غیر کارشناسی نان در دو سال گذشته را دیگر مشکلات نانوایان عنوان کرد و گفت: دو سال پیش برای هر قرص نان قیمت ۱۵۵تومان مصوب شد که با افزایش ۲۵ درصدی قیمت نان و افزایش۵۰ درصدی قیمت آرد و افزایش سالانه دستمزد کارگران و بیمه،گاز و آب و برق عملا نانوایی ها در یک رکورد قرار گرفته اند.

وی افزود:با این افزایش قیمت های مصوب شده برای نان در آذربایجان غربی قابل قبول نیست.

اصلانی کیفیت پایین آرد توزیع شده دولتی را هم از دیگر مشکلات نانوایان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه کیفیت آرد توزیع شده در نانوایان دولتی از کیفیت پایینی برخوردار است این نانوایان توان رقابت با نانوایان آزاد پز را که آرد با کیفیت بالا و قیمت آزاد می خرند ندارند.

وی سبوس گیری آرد نان لواش و سنگگ را ۱۲درصد و سبوگیری نان بربری را ۱۵ درصد اعلام کرد و گفت: در استان هایی نظیر آذربایجان شرقی آرد های دولتی با کیفیت بالایی توزیع می شوند که این مساله موجب شده نان تولید شده این استان ها در استان ما و شهرستان خوی سرازیر شوند و عملا نان تولیدی نانوایان خودمان بفروش نرسد.

رییس اتحادیه نانوایان شهرستان خوی برگشت سهمیه آرد شهرستان خوی به ارومیه را هم از مشکلاتی عنوان کرد که نانوایان شهرستان خوی با آن دست و پنجه نرم می کنند.

وی افزود:متاسفانه آردی که بخاطر مازاد بودن و یا نخریدن توسط برخی سهمیه داران باقی می ماند به ارومیه برگشت داده می شود و این مساله موجب می شود نانوایان و واحدهایی که اضافه پخت دارند آرد مورد نیازشان را با قیمت آزاد از بازار بخرند.

اصلانی همکاری تمام مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی را برای حل روز افزون نانوایی های شهرستان خوی خواستار شد.

 

#

اشتراک این خبر در :