فرماندار خوی گفت: فلسفه تاسیس شهرک ولی عصر، جذب سرریز جمعیت شهر خوی برای کنترل و جلوگیری از حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیررسمی است که با کمبود زیرساخت های مناسب، این هدف به طور کامل محقق نشده است.

به گزارش هاناخبر، حسین سیوانی روز چهارشنبه در دیدار مسئولان شهرستان خوی با مردم شهرک ولی عصر (عج) در مسجد فاطمه الزهرا (ع) این شهرک افزود: به خاطر افزایش رفاه حال مردم، بهبود شرایط زیستی، ارتقای سطح زندگی اهالی کوی ولی عصر (عج) و جذب سر ریز جمعیت شهر خوی باید به زیر ساخت های مناسب از جمله زیر ساخت های آموزشی، درمانی، فرهنگی و تفریحی در این منطقه توجه شود.
وی در خصوص عملیات فاضلاب این شهرک نیز اظهار کرد: توسعه شبکه های فاضلاب، تکمیل مرحله دوم تصفیه خانه فاضلاب خوی و احداث شبکه های جدید برای انتقال فاضلاب شهرک از مهمترین برنامه های عمرانی شهرستان خوی است.
وی اظهار کرد: از بخش های مختلف اعتباری و از محل درآمدهای شرکت آب و فاضلاب امسال بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح ها هزینه می شود.
وی ادامه داد: زیر ساخت های مسکن مهر شهرک ولی عصر(عج) خوی نیز تا پایان امسال تکمیل می شود.
فرماندار خوی همچنین با تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: مراسم تشییع جنازه آیت الله هاشمی رفسنجانی حماسه ملی و نشان دهنده انسجام ملی و حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مراسم تشییع جنازه آیت الله هاشمی رفسنجانی نتیجه اخلاص و صداقت آن مرحوم با مردم بود.
سیوانی با برشمردن مسائل و مشکلات شهرستان خوی گفت: تامین آب شرب شهرستان، بهبود وضعیت راه های مواصلاتی، بهداشت و درمان و جذب سرمایه گذاری از جمله مسائل و مشکلات شهرستان خوی است که البته در سه سال گذشته با حمایت ها و اقدامات دولت تدبیر و امید شاهد تحول و تحرک جدی در این بخش ها هستیم.
در این دیدار فرماندار خوی پس از استماع مشکلات و بررسی نامه های مردمی دستور تأسیس داروخانه، حل مشکل انشعاب فاضلاب شهری، حل مشکل واحدهای آموزشی، افزایش ساعت کار خانه بهداشت، حل مشکل روشنایی معابر را به مدیران دستگاه های اجرایی صادر کرد.
شهرک ولیعصر در ۵ کیلومتری شهر خوی واقع شده و بیش از ۱۰هزار نفر جمعیت دارد.

#

اشتراک این خبر در :