رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از پایش دریاچه سد “گاوشان” از نظر آنفلوآنزای پرندگان خبر داد و گفت: خوشبختانه مورد مشکوکی در این سد مشاهده نشده است.به گزارش هاناخبر، دکتر علیرضا حیدری اظهار کرد: دریاچه پشت سد گاوشان توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان‌های کرمانشاه و کردستان در راستای پایش و مراقبت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مورد بازدید قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این بازدید که با استفاده از قایق صیادی در سطح دریاچه پشت سد و حواشی آن صورت گرفت، خوشبختانه تلفاتی از پرندگان مشاهده شد.

به گفته این مسئول، از صیادان ماهی مستقر بر روی دریاچه پشت سد نیز سوالاتی مبنی بر وجود تلفات پرندگان در سد پرسیده شد که هیچ یک وجود موردی از تلفات را تایید نکردند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور،  زنبور عسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: شماره‌های تلفن ضروری نیز در اختیار صیادان قرار داده شد تا در صورت مشاهده هرگونه تلفات، در اسرع وقت نزدیک ترین شبکه دامپزشکی را مطلع کنند.

وی با بیان اینکه  آب موجود در مخزن سدها و دریاچه‌ها جاذبه خوبی برای پرندگان مهاجر است، تاکید کرد: این مناطق نقش مهمی در انتقال برخی بیماری‌ها به طیور بومی و صنعتی دارند.

#

اشتراک این خبر در :