فیلم سخنان فرماندار بوکان در مراسم تجلیل از نویسندگان شهرستان

شناسهٔ خبر: 006334DD -
«دکتر جمال خسروی» فرماندار شهرستان بوکان در مراسم تقدیر از نویسندگان ضمن تقدیر و تشکر از همه نویسندگان دیار موکریان گفت:چاره ای جز حرکت به سمت فرهیختگی نیست.

به گزارش هاناخبر ،"دکتر جمال خسروی" فرماندار شهرستان بوکان در مراسم تقدیر از این نویسندگان ضمن تقدیر و تشکر از همه نویسندگان این دیار در سخنانی اظهار کرد : حرکت روان و پویای نوشتن و کتابخوانی و نویسندگی ، در دوران سخت عصر جدید ، موانعی زیاد پیش رو دارد اما اصالت تامل و اندیشه ورزی و روشنگری چنان با جان و ضمیر و ذهن نویسندگان و هنرمندان این شهرستان عجین است که با انرژی و امید مضاعفی این مسیر را طی خواهد کرد .

خسروی گفت : کار اصیل اندیشه ورزی و نویسندگی در دنیای امروز در حال تجربه بسیار سختی ست چون متاسفانه همه حوزه های زندگی روزمره به سمت تجاری شدن و کالایی شدن سوق یافته اند به گونه ای که حتی هنر و ورزش و سینما و زیبایی و رژیم غذایی ، جراحی پلاستیک و... مبنایی برای فروش کالا شده اند .

وی ادامه داد : از سوی دیگر، در فضای عمومی، آدمها برای بیان و تخلیه ترس ها و تنش های درونی شان، به شدت طالب کتابهایی شده اند که بر عواطف درونی تاکید می گذارند.

خسروی بیان کرد : در چنین وضعیت هایی که توان های بالقوه رهایی بخش کتاب و کتاب خوانی، دچار فرسایش شده اند و سلطه پول و سرمایه ، عرصه عمومی و ارتباط آزاد شهروندان را دچار خدشه کرده است ، بازگشت به نوشتن و خواندن آثار اصیل و تامل برانگیز است که می تواند محافظی در برابر افرادی بلادفاع باشد تا با شکل گیری عقلانیت و گفتگوی مستمر ، هم به توسعه عرصه عمومی و هم به شکل گیری افراد خود آئین و نقاد و عقلانی بیانجامد.

فرماندار شهرستان بوکان تصریح کرد : چاره ای جز حرکت به سمت فرهیختگی نیست چون راه غیر از آن ، یا آنارشی ست و یا در غلطیدن به دام فایده گرایی خود خواهانه که حاصلی جز مسئولیت گریزی و پناه بردن به دنیای درون ندارد.

جهت مشاهده فیلم روی تصویرکلیک کنید.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 7 =