کشف قبرستان غول های ۵۰۰۰ ساله

شناسهٔ خبر: 03D0C5E8 -
در شرق چین باستان شناسان یک قبرستان عجیب پیدا کرده اند کشف قبرستان غول های ۵۰۰۰ ساله. این قبرستان علاوه بر اینکه قدمتی بسیار طولانی دارد انسان های عجیبی نیز در آن مشاهده شده است.

به گزارش هاناخبر ، مردمان روستان جیاجیا در نزدیکی استان شاندوگ چین این قبرستان را کشف و به باستان شناسان اطلاع دادند. در این قبرستان ۱۰۴ خانه ویران شده و ۲۰۵ قبر با اجساد غول پیکر مشاهده شد. البته تعدادی نزدیک به ۲۰ چاه عمیق نیز کشف کرده انباستان شناسان بر این باورند که احتمالا افرادی که در درجه بالاتری از رفاه زندگی می کردند مواد غذایی بهتر و بیشتری در اختیار داشتند. تغذیه بهتر رشد قدی انسان ها تا حد قابل توجهی افزایش خواهد داد. این اجساد که به نوعی غول زمان خود به حساب می آمدند تغذیه های مناسبی داشته اند که این چنین رشد قدی داشته اند.

.طبق اطلاعاتی که از این کشف قبرستان غول های ۵۰۰۰ ساله بدست آمده کشف و ضبط باستان شناسان بسیاری از مردانی که در این قبرستان وجود دارند قدی بالای ۱۸۰ سانتی متر داشته اند. یکی از مردان این قبرستان نیز در حدود ۱۹۰ سانتی متر بوده که این محاسبات در زمان پنج هزار سال پیش کمی عجیب است. فنگ هوئی رئیس دانشکده تاریخ و فرهنگ چین می گوید : “این افراد اگر در قرن حاضر زنده بودند قدی بالای ۱۹۰ سانتی متر داشتند.”نکته جالب راجع به این کشف قبرستان غول های ۵۰۰۰ ساله این است که کشاورزی در آن زمان تنوع و گستردگی اکنون را نداشته، پس چگونه این غول ها از بهترین مواد غذایی تغذیه می کردند؟ محققین در زمینه قدمت و اجساد عجیب و بزرگ این قبرستان در حال کاوش و بررسی هستند. انسان ها در قرن حاضر متوسط قد ۱۷۰ سانتی متر دارند که با توجه به دوران شیرخوارگی و وراثت و البته تغذیه در دوران نوجوانی این میزان کم یا زیاد می شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 6 =