سردار عابدین خرم: ۶۵۰هزار سند شهدا در آذربایجان غربی جمع آوری شد

شناسهٔ خبر: 05CDA2D8 -
دبیرکنگره ملی ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی و فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: در راستای برگزاری این کنگره ۶۵۰ هزار سند شهدا در استان جمع آوری شده است.

به گزارش هاناخبر ،

سردار عابدین خرم صبح یکشنبه در آیین اختتامیه کنگره ملی ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی  با اشاره به این که جمع آوری اسناد مدارک و آثار شهدا از جمله اهداف برگزاری این کنگره است اظهارداشت: در این راستا ۶۵۰ هزار سند در این زمینه جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه همچنین تدوبن و نشر بیش از ۱۷۰ عنوان از جمله دایرالمعارف شهدا نیز به چاپ رسیده است افزود: تولید سی مستند تلویریونی و ۳۱۰ مستند ده دقیقه ای از مادران و پدران شهدا از جمله دیگر اقدامات است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی ادامه داد: ۱۷۵ المان و یادمان برای شهدا در استان ساخته و رونمایی شده است و یادمان شهدا و دهکده مقاومت در ارومیه که ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تولید فیلم شهید مهدی امینی را از دیگر برنامه های این کنگره عنوان کرد و اضافه کرد: در حوزه فیلم و اطلاع رسانی ۱۵ نرم افزار چند رسانه ای از شهدای استان آماده شده است.

سردار خرم با اشاره به مهم ترین اهداف برگزاری کنگره شهدای استان، بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ روحیه جهادی، جمع آوری آثار، تألیف و سازماندهی آثار شهدا و ودیعه ‌گذاشتن آنها برای ‌آیندگان، بهره‌ گیری از تمام ابزارهای نوین رسانه ای، فضای مجازی، هنری و سایر ظرفیت ها برای ابلاغ پیام والای شهیدان به مخاطبان به خصوص نسل جوان از اهداف برگزاری این کنگره است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی از طریق تبیین سبک زندگی شهدا و جریان سازی ممتد و طولانی این آئین ها در جامعه برای عبرت گیری، درس آموزی و الگوپذیری جوانان از دیگر اهداف آن به شمار می رود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =