استاندار کردستان: نیروهای شهرداری حق برخورد فیزیکی با متخلفین را نیز ندارند

شناسهٔ خبر: 098E1DF3 -
استاندار کردستان ضمن تاکید برلزوم تکریم ارباب رجوع، گفت: نیروهای شهرداری حتی اگر مردم مرتکب تخلفی شده باشند حق برخورد فیزیکی با آنها را ندارند و این اقدام باید از طریق قانون دنبال شود.

به گزارش هاناخبر ،

بهمن مرادنیا امروز چهارشنبه در همایش شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای استان که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزارشد، گفت: هر سال یک بار این همایش در استان به منظور ارزیابی عملکرد شهرداران، اعضای شورای شهر و مدیران استانداری برگزارشود.

وی عنوان کرد: در چند ماه اخیر که فعالیت و کار خود را در استان آغاز کردم از جمله مشکلاتی که بارها با من درمیان گذاشتند عدم پرداخت حقوق پرسنل شهرداری های استان بوده است.

وی اظهارداشت: علت مشکل مذکور باید ریشه یابی تا مشخص شود آیا به دلیل سوء مدیریت و یا نبود امکانات و درآمد این اتفاق افتاده است.

استاندار کردستان باردیگر بر پرداخت حقوق کارگران تاکید کرد و افزود: این مهم باید در اولویت کارهای شهرداران باشد و نباید مورد غفلت قرار گیرد چراکه هیچ معنی ندارد  کارگر شهرداری که از حداقل دستمزد را دارد، چندین ماه حقوق نگیرد.

مرادنیا از ایجاد میز خدمت در ادارات و دستگاه های اجرایی خبرداد و بیان کرد: می طلبد میز خدمت هم در شهرداری ها برای جلوگیری از فساد مالی و سرگردانی ارباب رجوع تشکیل شود.

وی بر اعتمادسازی بین مردم، شورا و شهرداری تاکید کرد و گفت: اگر مردم اطلاع یابند پولی که به عنوان عوارض پرداخت می کنند کجا هزینه می شود قطعا بیشتر با شهرداری ها همکاری خواهند کرد و این مهم منجر به افزایش اعتماد مردم می شود.

وی یکی از مشکلات امروز جامعه را بی اعتمادی مردم به مسئولان خوذاند و اظهارداشت: با برقراری تعامل دوجانبه بین مردم و مسئولان بسیاری از مشکلات قابل حل خواهند بود.

استاندار کردستان ازمعاون عمرانی خود خواست جلساتی با اداراتی که مشکلاتی با شهرداری ها دارند، تشکیل دهند تا فاصله بین شهرداری و ادارات ایجاد نشود.

مرادنیا با بیان اینکه سازمان همیاری شهرداری های استان از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیست،  گفت: برنامه ای در راستای تقویت بنیه مالی این سازمان داریم تا بدین وسیله برای شهرداری ها درآمد زایی شود.

وی بیان کرد: آمار واطلاعاتی از وضعیت املاک و مستغلات شهرداری های استان نداریم و تمام شهرداران استان موظف  به تهیه بانک اطلاعاتی در این خصوص هستند.

وی با اشاره به اینکه برخی از املاک شهرداری ها قابل واگذاری و فروش است، عنوان کرد: شهردای ها از محل فروش این املاک می توانند خدمت رسانی به مردم را افزایش دهند.

استاندار کردستان با بیان اینکه نیروی انسانی زیادی در شهرداری های استان  وجود دارد که عموما کارگر هستند،  گفت: اجازه ندهید نیرو در شهرداری جمع شود چراکه شهرداری نهاد حمایتی نیست و باید چابک و پویا باشد.

مرادنیا عنوان کرد: شنیده شده تعدادی از نیروهای شهرداری با مردم برخورد فیزیکی می کنند این درحالی است که این نیروها حق برخورد را حتی در صورتی که مردم خلافی مرتکب شده باشند ندارند و قانون راهکارهایی برای برخورد با متخلفان دارد و باید براساس آن عمل کرد.

وی عنوان کرد:  هر کدام از نیروهای شهرداری که با مردم درگیر شد نشان می دهد کفایت لازم برای حضور و فعالیت در این نهاد را ندارد و باید از این مجموعه خارج شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 5 =