مجمع عمومی خانه مطبوعات آذربایجان غربی به حد نصاب نرسید/ حضور پررنگ خبرنگاران بوکانی در مجمع عمومی خانه مطبوعات استان

شناسهٔ خبر: 10844F9F -
مجمع عمومی و انتخابات بازرسان خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی به علت عدم حضور اغلب اعضاء انجام نشد./حضور پررنگ خبرنگاران هاناخبر تعجب حاضرین را برانگیخت.

به گزارش هاناخبر ، از تعداد 171 خبرنگار استان آذربایجان غربی کمتر از 50 نفر آنان برای شرکت در مجمع عمومی و انتخابات بازرسان حاضر شدند که به حد نصاب نرسیدن اعضا انتخابات را به زمان دیگری موکول کرد.
در این انتخابات تنها کسانی می توانستند شرکت کنند که عضو اصلی خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی باشند و از نکات قابل توجه این مجمع حضور 21 نفر از خبرنگاران هاناخبر از بوکان بود که تعجب حاضرین را برانگیخت.
هیات مدیره خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی 7 عضو و دو بازرس دارد که دو بازرس خانه برای مدت یکسال انتخاب می شوند که این انتخابات برای تغییر یا ابقای آنان برگزار می گردد.
"امید سیاح " رییس گروه رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی در حاشیه این مجمع در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هاناخبر گفت : 171 نفر از خبرنگاران و اعضای اصلی خانه مطبوعات استان برای شرکت در مجمع عمومی و انتخابات بازرسان می توانند شرکت کنند که امروز حدود 50 نفر آنان حضور یافتند.
وی اظهار کرد: حضور پررنگ خبرنگاران هاناخبر از بوکان با وجود طی کردن حدود 200 کیلومتر راه، جای تقدیر و تشکر ویژه را دارد، اما برای برگزاری مجمع عمومی باید بیش از نصف اعضا شرکت کنند که این اتفاق نیفتاد .
سیاح گفت : اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هیچ گونه دخالتی در انتخابات ندارد و این خبرنگاران هستند که خود برای صنف شان تصمیم می گیرند.
" یوسف پیربوداقی"  رییس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی در نشست به حد نصاب نرسیده سالیانه مجمع ضمن بارها تشکر از حضور خبرنگاران بوکانی اظهار کرد: خبرنگاران بوکانی باوجود اینکه هیچ کاندیدایی را معرفی نکرده اند با احساس مسئولیت حضوری پررنگ و قابل تحسین داشتند.

پیربوداقی بیان کرد: از خبرنگاران استان آذربایجان غربی انتظار داریم همچنان که در مطالبات خود از خانه جدی هستند و انتقاد دارند ، در مجمع عمومی خانه مطبوعات هم مشارکت فعال داشته باشند.

وی در ادامه از همه خبرنگاران عضو اصلی خانه مطبوعات خواست در مجمع عمومی بعدی شرکت کنند.

در ادامه "عبدالسلام معروفی" نایب رییس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی ضمن تشکر از حضور معنادار خبرنگاران هاناخبر از بوکان بیان کرد: اگرچه امروز خبرنگاران تعدادشان به حد نصاب نرسید اما دوباره برای برگزاری مجمع اطلاع رسانی می کنیم .
معروفی افزود: روز چهارشنبه 23 تیرماه 97 بار دیگر مجمع عمومی خانه مطبوعات آذربایجان غربی برگزار می شود.

در ادامه این نشست " امیر ایزددوست" سردبیر پایگاه خبری هاناخبر پیشنهاداتی را ارائه کرد که با استقبال اعضای حاضر و ریییس و هیئت مدیر خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی مواجه گشت.

ایزددوست گفت: ضمن حمایت از برگزاری مجمع عمومی بصورت حداقل دوبار در طول سال پیشنهاد می کنم که انتخابات بازرسین نیز با فراهم شدن بسترهای لازم بصورت الکترونیکی برگزار شود.

سردبیر هاناخبر افزود: برای حضور باانگیزه اعضا در مجمع باید امتیازاتی ویژه برای آنها مهیا شود که در این راستا تشکیل شرکت تعاونی مسکن خبرنگاران در سطح همه شهرهای استان می تواند گام بسیار مهمی در این زمینه باشد.

این عضو اصلی خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی با طرح این سوال که آیا کسی که پزشک نیست می تواند نسبت به ایجاد مطب اقدام کند؟ ادامه داد: وجود کانالهای جعلی خبری که بدون پروانه فعالیت در حال فعالیتند ظلم، آفت و آسیبی جدی برای مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان غربی است که بایستی جلوی فعالیتهای مجرمانه آنان گرفته شود.

ایزددوست گفت: داشتن کد شامد برای کانالها به هیچ عنوان مجوز فعالیت را در بخش مطبوعات و رسانه ای ایجاد نمی کند.

در ادامه این نشست پیربوداقی رییس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی ضمن استقبال از پیشنهادات و انتقادات سردبیر هاناخبر اظهار کرد: کاملا تایید می کنم که کد شامد به هیچ عنوان مجوزی برای فعالیت در عرصه مطبوعات نبوده و نیست و برای جلوگیری از فعالیت کانالهای خبری جعلی و بدون مجوز برنامه هایی در دست تدوین است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 2 =