کُردهای سوریه از خیانت آمریکا تا پناه بردن به دمشق

شناسهٔ خبر: 12BFE227 -
به باور تلمیذ احمد، کردهای سوریه از بیم قطع حمایت آمریکا و استقرار نیرویی عربی در مناطق تحت کنترل آنها به مذاکره با دولت مرکزی سوریه روی آورده اند.

به گزارش هاناخبر ،  کردهای سوریه در پی ابراز تمایل بشار اسد برای گفتگو با کردها در باره مناطق تحت کنترل آنها آمادگی خود را برای مذاکره با دمشق اعلام کرده اند.

تلمیذ احمد، دیپلمات هندی و سفیر سابق این کشور در کشورهای عربستان، امارات و عمان، تمایل کردها به مذاکره با دولت مرکزی سوریه را به ترس آنها ناشی از قطع حمایت آمریکا در پی توافق این کشور با ترکیه بر سر خروج نیروهای کرد از شهر منبج مرتبط دانسته است.

تلمیذ احمد در یادداشتی که در روزنامه انگلیسی زبان عرب نیوز منتشر شده، نوشته است شمال سوریه در وضعیت نامطمئنی به سر می برد. کردها اطمینان ندارند که آمریکا به حمایت خود از آنها ادامه می دهد یا خیر. این مسئله با توجه به این که آمریکا به ترکیه اجازه داد منطقه کردنشین عفرین را در شمال سوریه تصرف کند و نیز با ترکیه بر سر منبج به توافق رسیده نگرانی کردها را توجیه می کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه می گوید نگرانی دیگر کردها برپا شدن نیرویی عربی در مناطق تحت کنترل آنها توسط کشورهای عربی منطقه و با حمایت آمریکاست. این مسئله باعث شده کردها احساس کنند یک قدرت جهانی دوباره دارد به آنها خیانت می کند.

تلمیذ احمد اعلام آمادگی کردها برای مذاکره با دولت سوریه را در همین راستا می داند و به نقل از یکی از رهبران کرد سوریه نوشته است کردها حتی می توانند با کمک دولت سوریه منبج را ترک نکرده و از واگذار شدن آن به ترکیه و حامیان آن جلوگیری کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 9 =