برگزاری جشنواره نخستین واژه آب در ارومیه+تصاویر

شناسهٔ خبر: 131ECA57 -
جشنواره نخستین واژه آب بمنظور تبیین اهمیت و نقش آب در زندگی انسان ها و انتقال مفاهیم صرفه جویی در مصرف آب در سالن امام علی (ع) آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه برگزار شد.

به گزارش هاناخبر ،جشنواره سراسری فراگیری «نخستین واژه آب» با همکاری اداره آموزش وپرورش، آب وفاضلاب شهری در  سالن امام علی (ع) آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه برگزار شد.

در جشنواره «نخستین واژه آب» ارتقای سطح آگاهی‌های مخاطبان و ترویج فرهنگ مصرف درست آب در جامعه میان دانش‌آموزان مقطع اول ابتدایی همزمان با یادگیری نخستین کلمه «آب» با مفاهیم و نقش و اهمیت آب در زندگی و همچنین با محدودیت‌های جدی آب مورد آموزش واقع وروش‌های مصرف بهینه آب نیز به جامعه هدف آموزش و از طریق معلمان و مدیران علاوه بر دانش‌آموزان به خانواده‌ها نیز انتقال  و فرهنگ صحیح آب به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

در این جشنواره مهندس بخشعلی حاتم زاده اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره نخستین واژه «آب» این است که دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی همزمان با یادگیری اولین کلمه «آب» با مفاهیم و نقش و اهمیت آب در زندگی و همچنین با محدودیت‌های جدی آب آشنا شوند.

مدیر امور آبفای ارومیه گفت: در این جشنواره مفاهیم آموزش داده شده از طریق معلمان و مدیران علاوه بر دانش‌آموزان به خانواده‌ها نیز انتقال داده شده و فرهنگ صحیح آب نهادینه می‌شود.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌ سازی در مصرف آب و ضرورت مصرف بهینه موضوع بسیار مهمی است که باید از مدارس آغاز شود و آموزش نسل نوجوان به ویژه در مقاطع ابتدایی و استمرار این حرکت‌ها می‌تواند نتایج موثر و ماندگاری را در آینده داشته باشد.

 حاتم زاده افزود : بایدتمامی دستگاه ها در آموزش کودکان جهت صرفه جویی در این نعمت الهی کوشا باشند تا از بحران کم آبی درکشورکاسته شود.

وی یادآور شد: با وجود اینکه ۷۰ درصد زمین را آب تشکیل می دهد اما منابع بسیار کمی ازاین آب ها متعلق به آب شیرین است ومابقی آن ها را آب شور تشکیل می دهد.

مدیر امور آبفای ارومیه بابیان اینکه میزان بارندگی درکشور یک سوم میانگین جهانی است خاطرنشان کرد: به همین دلیل حفاظت از منابع آبی کشور و صرفه جویی درمصرف آن بسیار ضروری وحیاتی است وهمگان باید درجهت حفظ این نعمت الهی کوشا باشند.

 حاتم زاده با مخاطب قرار دادن دانش آموزان تاکید کرد: شما دانش آموزان نیز به خوبی آگاهید که آب و منابع آبی محدود هستند و از تمامی آب های روی کره زمین نمی توان بهره برد و از طرفی بارندگی  کشور ما به طور متوسط یک سوم کشورهای دیگر است اگر قدر آب را ندانیم و آن را به طور بی رویه هدر دهیم خود و آیندگان را دچار مشکل کرده و از این ماده حیاتی محروم خواهیم کرد.

 در ادامه این جشنواره نسرین پاکدوست معاون آموزش ابتدایی ناحیه 2 ارومیه گفت: خرد جمعی در آموزش کودکان ما در این راستا بی تاثیر نخواهد بود، از تمامی خانواده ها به سبب همراهی در این موضوع  تشکر و قدر دانی می کنیم.

پاکدوست افزود: آموزش ابتدایی از مهم ترین دوران و بهترین تاثیر را در زندگی افراد خواهد داشت، کودکان بدانند که صرفه جویی یعنی شکرگزاری از نعمت های خداوند است.

در پایان این مراسم از 20 نفر از حامیان آب و  برگزیدگان این جشنواره که در مسابقه نقاشی شرکت کرده بودند تقدیر شد.

جشنواره فراگیری نخستین واژه آب چندین سال است که با توجه ویژه مدیرعامل شرکت آبفای آذربایجان غربی در نواحی مختلف شهری ارومیه و همه شهرهای استان برگزار می شود که در این جشنواره مدیریت مصرف آب و راههای صرفه جویی آن با زبان نمایش موسیقی و هنر به دانش آموزان مقطع اول ابتدایی آموزش داده می شود.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 7 =