برای نخستین بار در استان و با ابلاغ رسمی و مصوبه هیئت مدیره خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی:

مهاباد،بوکان و تکاب دارای دفتر نمایندگی خانه مطبوعات به مرکزیت بوکان می شوند

شناسهٔ خبر: 14898539 -
رئیس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی از راه اندازی دفاتر نمایندگی خانه مطبوعات مهاباد،بوکان و تکاب به مرکزیت بوکان خبر داد.

یوسف پیربوداقی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: با توجه به اساسنامه خانه مطبوعات و حد نصاب خبرنگاران بوکانی با تصويب هيأت مديره خانه مطبوعات آذربایجان غربی برای نخستین بار در سطح استان، دفاتر نمايندگی خانه مطبوعات شهرستان های بوکان،مهاباد و تکاب به مرکزیت بوکان ایجاد می شود.

رییس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی افزود: با مصوبه هیئت مدیره خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی امیر ایزددوست سردبیر پایگاه خبری هاناخبر و عضو اصلی به عنوان سرپرست دفاتر نمایندگی شهرستان های بوکان،مهاباد و تکاب منصوب گردید و این ابلاغ به ادارات ارشاد و فرمانداری های این سه شهرستان ارسال شده است که امیدواریم نامبرده با توجه به اساسنامه و آیین نامه های داخلی و ارتباط مستمر از هرگونه تلاش ممکن در تحقق اهداف و برنامه ها دریغ ننموده و در انجام خدمات ممکن برای اصحاب رسانه و مطبوعات موفق باشند.

پیربوداقی ادامه داد: از بدو راه اندازی سامانه خانه مطبوعات تاکنون 167 نفر از خبرنگاران، مدیران مسئول، ‌سردبیران،‌ سرپرستان خبرگزاری ها وسرپرستان نمایندگی نشریات سراسری و افراد مرتبط با حوزه خبر به عضویت این خانه درآمده اند.
وی گفت: از این تعداد 161 نفر به عنوان عضو اصلی و 6 نفر به عنوان عضو افتخاری در این سامانه تایید و ثبت نام آنان قطعی شده است.

رییس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی تصریح کرد: از تعداد 161 نفر عضو اصلی ارومیه با  95 نفر در رتبه اول و بوکان با 25 نفر در جایگاه دوم استان است، همچنین به ترتیب شهرهای مهاباد با 10 ، ماکو 9 ، سلماس 6 ، نقده،میاندوآب و خوی هرکدام با 4 ،سردشت 2 و پیرانشهر و تکاب هر کدام با یک نفر در جایگاه های بعدی قرار دارند.

وی در ادامه اضافه کرد: از تعداد 161 نفر عضو اصلی 47 نفر زن و 114 نفر را مرد تشکیل داده اند که پایگاه خبری هاناخبر با 21 نفر شامل 14 نفر زن و 7 نفر مرد در جایگاه اول رسانه های استان قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: بر اساس ماده 43 و تبصره 6 اساسنامه افرادی که به عنوان رابط خبری، مترجم، ویراستار یا نویسنده با رسانه همکاری می کنند؛ افرادی که در سمت های خبری یا تحریری اشتغال داشته اند و ترک فعالیت حرفه ای نموده اند؛ روزنامه نگاران آزاد یا پاره وقت که شغل اصلی و مستمر آنان روزنامه نگاری نیست (مشروط به انتشار حداقل 20 مطلب در فاصله یکسال) ودارندگان مشاغل مرتبط با رسانه از جمله چاپ، توزیع، فروش، خدمات فنی، ویزیتوری و همکاران اداری نیز مشروط به معرفی مدیرمسئول رسانه فعال و داشتن شرایط عضویت می توانند عضوافتخاری خانه مطبوعات شوند.

وی بیان کرد: جایگاه خانه مطبوعات، جایگاهی شناخته شده و مقبول همه رسانه هاست زیرا از تمامی نشریات و رسانه های استان در آن عضویت دارند.

رییس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی از خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه خواست تا با مطالعه اساسنامه خانه مطبوعات که در سامانه خانه مطبوعات به آدرس اینترنتی http://www.khanehmatbooat.ir قرار داده شده و دسترسی به آن آسان است؛ ضمن اعلام نظرات و پیشنهادهای خود به خانه مطبوعات استان؛ در صورت داشتن شرایط لازم،‌ با بارگذاری مدارک خود زمینه عضویت اصلی و یا افتخاری خود را فراهم کنند.


پیربوداقی یادآور شد :حمایت های مسئولان شهرستان بوکان در راه اندازی دفتر نمایندگی خانه مطبوعات جای تحسین دارد و باید الگویی برای سایر شهرستان های استان باشد.
یوسف پیربوداقی بر لزوم رعایت صداقت و سلامت قلم تاکید کرد و افزود: ما به عنوان میراث دار و کسانی که در این زمینه قلم می زنیم، باید حرمت قلم را حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه اهالی مطبوعات و رسانه باید رسالت خود که اطلاع رسانی صادقانه است، سرمشق و سرلوحه کار قرار دهند، ادامه داد: امر مهمی که می تواند ما را در این عرصه حساس حفظ کند، صداقت عمل و سلامت قلم است که خداوند نیز به آن قسم یاد کرده است.
رییس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این صداقت و سلامت در قلم می تواند جریان سازی، بستر سازی و فرهنگ سازی کند و جامعه را به سمت و سوی پیشرفت و توسعه هدایت کند.
وی خواستار ارتقای تجهیزات دفتر نمایندگی خانه مطبوعات بوکان،مهاباد و تکاب از سوی مسئولان این شهرستان شد و بیان کرد: حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی مکمل این اقدام شایسته است و امیدواریم در راستای این کمک ها به مشکلات و مابقی خواسته های اهالی قلم و رسانه جامه عمل پوشانده شود.
 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 2 =