سخنان فرمانده کل سپاه در آیین اختتامیه کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی

شناسهٔ خبر: 17B56D17 -
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آذربایجان‌غربی نمونه بارز وحدت وهمدلی است و در همه این سال ها در مقابل شرارت ها و فتنه ها مقابله کرده است.

به گزارش هاناخبر ،

سردار سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری صبح یکشنبه در آیین اختتامیه کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی در سخنانی اظهارداشت: تردید نداشته باشید که راهی که با خون شهیدان آبیاری و بر اساس اصول مسلم قران است نهایتش پیروزی است

وی با بیان اینکه نا امنی در این استان به صفر نزدیک شده است عنوان کرد: با توجه به این همه دشمنی اما امنیت هر روز در کشورمان گسترش می یابد.

وی با اشاره به مقاومت مردم آذربایجان غربی در طول هشت سال جنگ تحمیلی گفت: دفاع و پشتیبانی از جبهه ها و همزمان تلاش برای برقرای امنیت در داخل از افتخارات بارز این استان است و شهیدان باکری ها و امینی ها نمونه بارز غیرت و صلابت مردم این دیار هستند.

سردار جعفری، روحیه مقاومت مردم استان را ناشی از ایمان دانست و افزود: شما پیام مقاومت و ایستادگی به سایر استانها انتقال دادید و بدون تردید مقاومت کشورهای منطقه نیز از حرکت مردم ایران الهام گرفته است.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: مقاومت و ایستادگی از فرهنگ و روحیه مردم منطقه نشأت می گیرد و استان آذربایجان غربی  نمونه بارز برجستگی های اثبات شده ایران اسلامی است.

سردار جعفری وجود اقوام  و ادیان را از ظرفیتهای منطقه عنوان کرد و خطاب به مردم استان گفت: هر چه بیشتر در راستای تعمیق و گسترش این مولفه های قدرت و توانمندی تلاش کنید.

وی تاکید کرد: وعده الهی بر این است که کسانی که با جان و مال خود در راه خدا و نصرت دین خدا جهاد کنند در دنیا و آخرت توفیقات الهی شامل حال شهیدان و بازماندگان آنان می شود و ما هر روز شاهد این مسئله هستیم.

سردار جعفری پیروزهای منطقه ای را نمونه ای از این توفیقات دانست و افزود: باوجود تمامی تحریمها و توطئه ها امنیت در ایران اسلامی عمیق تر و گسترده تر می شود و پیروزی های منطقه ای که مردم ایران در آن سهیم هستند نتیجه همین روحیه مقاومت و ایستادگی است.

سرلشکر جعفری همچنین با تاکید بر اینکه در سایه توسعه و تعمیق این ارزش ها باید به نصرت الهی امیدوار بود، اظهار داشت: با وجود توطئه های متعدد دشمنان، امنیت در داخل کشور روز به روز بیشتر شده و پیروزی های منطقه ای در سوریه و عراق محقق شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین با تاکید بر اینکه توطئه کردستان بزرگ در ماه های اخیر در نطفه خفه شد، اظهار داشت: دشمنان از هر زمینه ای برای بر هم زدن آرامش در این منطقه استفاده می کنند اما یکی پس از دیگری با شکست مواجه می شوند.

وی با تاکید بر اینکه شکست پی در پی از دلایل عصبانیت دشمنان از نظام اسلامی است، افزود: دشمنان در زمان حاضر نمی دانند که با نظام اسلامی و نهضت انقلابی ایران چه باید بکنند.

وی همچنین از مردم آذربایجان غربی خواست تا قدر روحیه انقلابی حاکم بر این منطقه را بدانند و با انتقال آن به نسل های بعدی زمینه تداوم راه مقاومت را فراهم کنند.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: راه مقاومت که با خون شهیدان تضمین و براساس اصول قرآنی بنا شده است در نهایت ختم به پیروزی و فتح قریب خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: دشمنان از هر زمینه ای برای برهم زدن نظم و امنیت سوء استفاده می کنند و به امید خدا در آینده نزدیک تمامی توطئه ها به شکست قطعی ختم خواهد شد.

سردار جعفری با یادآوری ناامنی های آذربایجان غربی در دوران جنگ تحمیلی توسط دشمنان و گروهک ها گفت: به برکت خون شهدا و مقاومت رزمندگان در حال حاضر امنیت در این استان از بسیاری از استانهای مرکزی کشور بیشتر است.

وی وجود امنیت، وحدت و انسجام در استان الگو خواند و گفت: باید این روحیه انقلابی در نسل جوان منطقه هرچه بیشتر تقویت و تعمیق شود تا زمینه های نصرت الهی در منطقه فراهم شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با قدردانی از خانواده های شهیدان و جانبازان اظهار امیدواری کرد، برگزاری کنگره ملی بزرگداشت شهیدان موجب خیر و برکت در استان شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 2 =