معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان:

16 هزار نیکوکار حامی ایتام و محسنین استان کردستان است

شناسهٔ خبر: 17CFE2DF -
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: شش هزار کودک یتیم و محسنین استان کردستان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که این تعداد توسط 16 هزار خیر و نیکوکار حمایت می شوند.

به گزارش هاناخبر ، هیوا رحیمی تصریح کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان و هفته اکرام ایتام با ایجاد پایگاه های جذب حامی برای افزایش و جذب 2 هزار و پانصد حامی در سال جاری اقدام خواهیم کرد.

رحیمی اظهار داشت: هر کودک یتیم در استان کردستان توسط بیش از 2 نفر خیر حمایت می شود و 80 درصد از این حامیان غیربومی و در خارج از استان هستند.

وی اظهار داشت: میانگین پرداختی حامیان به ایتام ماهیانه 200 هزار ریال است که در نظر داریم امسال به 300 هزار ریال افزایش یابد، البته این کمک ها متناسب با ظرفیت و خواست خیران بیشتر می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان خاطرنشان کرد: کمک های حامیان مستقیما به حساب ایتام و محسنین واریز خواهد شد و کمیته امداد فقط نحوه هزینه کرد آن را نظارت و مدیریت می کند.

وی در ادامه به جمع آوری کمک های اکرام ایتام اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 100 میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی از سوی حامیان و نیکوکاران برای کودکان ایتام و محسنین جمع آوری شد.

هیوا رحیمی اضافه کرد: میزان کمک های حامیان و نیکوکاران در سال 95 برای کودکان ایتام و محسنین 84 میلیارد ریال بود که در سال 96 کمک های جمع آوری شده رشد 20 درصدی داشته است.

رحیمی در پایان ابراز داشت: 110هزار نفر در قالب 65 هزار خانوار کردستانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که از این تعداد 6 هزار نفر را کودکان ایتام تشکیل داده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 8 =