وزیر خارجه انگلیس:

نگران پیامدهای انسانی تهاجم به عفرین هستیم

شناسهٔ خبر: 19CCBA35 -
بوریس جانسون گفت: ما با نگرانی به یورش ترکیه به عفرین نگاه می کنیم همه نگرانی های امنیتی ترکیه درباره pkk و ypg و لزوم حفظ امنیت مرزهای این کشور را درک می کنند اما ما نگران پیامدهای انسانی تهاجم به عفرین هستیم.

به گزارش هاناخبر ،

و به نقل از سایت پارلمان انگلیس، بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس که در آغاز تهاجم نظامی ترکیه به عفرین به طور ضمنی از این تهاجم حمایت کرده بود به دلیل انتقاد برخی نمایندگان مجلس عوام انگلیس به اظهارات وی و درخواست از او برای حضور در صحن پارلمان و پاسخگویی به سوالات نمایندگان، روز 26 فوریه در پارلمان حاضر شد و به سوالات برخی نمایندگان در مورد سوریه و بویژه تهاجم ترکیه به عفرین پاسخ داد.

بوریس جانسون در پاسخ به سوال نمایندگان درباره حمایت انگلیس از ترکیه در عملیات نظامی در عفرین گفت: انگلیس از یورش ترکیه به عفرین حمایت نمی کند. همانطور که در گفتگوی تلفنی با همتای ترکیه ای خود گفتم ما نگران پیامدهای انسانی آن و تاثیر آن بر مبارزه با داعش هستیم.

وی افزود: به همتای ترکیه ای خود درباره اتفاقات و رنج هایی که در عفرین بوجود آمده به طور مفصل گفتگو کردم و با وجود نگرانی های امنیتی ترکیه که ما آن را درک می کنیم خواستار خویشتن داری این کشور هستیم.

وزیر خارجه انگلیس گفت: ما با نگرانی به یورش ترکیه به عفرین نگاه می کنیم. همه نگرانی های امنیتی ترکیه درباره pkk و ypg و لزوم حفظ امنیت مرزهای این کشور را درک می کنند. اما ما نگران پیامدهای انسانی تهاجم به عفرین هستیم.

بوریس جانسون همچنین از عدم تمرکز نیروهای کرد سوریه بر مبارزه با داعش که وی آنها را نیروهایی موثر خواند ابراز نگرانی کرد و گفت به نظر می رسد تعدادی از آنها برخی جبهه های جنگ علیه داعش را ترک کرده و برای کمک به نیروهای کرد در عفرین به این منطقه رفته اند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 6 =