چاپ دوم ۸۰ هایکو حوا منتشر شد

شناسهٔ خبر: 203D2809 -
لیلا رضایی بانوی شاعر و نویسنده ی جوان قروه ایی با حمایت اداره کل ورزش و جوانان کردستان چاپ دوم کتاب ۸۰ هایکو حوا را منتشر کرد و در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

به گزارش هاناخبر ، لیلا رضایی بانوی شاعر و نویسنده ی جوان قروه ایی با حمایت اداره کل ورزش و جوانان کردستان توانست چاپ دوم کتاب ۸۰ هایکو حوا را منتشر و در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی کند.
لیلا رضایی در دهه 80 به عنوان یک فعال ادبی در شهرستان قروه آغاز به کار کرد و توانست در سال 93 اولین کتاب خود را با نام شعری برای زنانگی های زمین به چاپ برساند.
رضایی در اردیبهشت ماه سال 94 کتاب دوم خود با نام هایکو به زبان ساده را چاپ کرد و در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آن را رونمایی کرد و رسماً عضو خانه قلم ایران شد.
این بانوی قروه ایی چاپ دوم 80 هایکوی حوا را در اوایل سال جاری به پایان رساند و با حمایت اداره کل ورزش و جوانان کردستان در نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران رونمایی کرد.
هایکو شعر ژاپن است اما اکنون یک ژانر جهانی است و معتلق به هیچ جغرافیایی خاصی نبوده و در ادبیات استان کردستان هم تاکنون جایگاه خود را پیدا کرده است.
گفتنی است، کتاب ۸۰ هایکو حوا اولین مجموعه ی دو زبان فارسی و کُردی است که در حال حاضر از سوی لیلا رضایی این شاعر قروه ایی به چاپ رسیده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 9 =