برگزاری "اجلاسیه شهدای کارمند" در کردستان

شناسهٔ خبر: 2078C685 -
>
رئیس ستاد کنگره گرامیداشت ۵۴۰۰ شهید کردستان گفت: دهه اول اسفندماه امسال اجلاسیه شهدای کارمند در استان برگزار می‌شود.

به گزارش هاناخبر ،

 ابراهیم حسینی صبح امروز در جلسه شورای عالی اندیشه و همفکری بسیج ادارات استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: در سال آینده کنگره 5400 شهید کردستان برگزار می‌شود و برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم یک شورا تشکیل شده که 30 کمیته زیر مجموعه دارد.

وی با تاکید بر برگزاری اجلاسیه شهدای هر قشر گفت: باید برای هر شهرستان یک اجلاسیه نهایی شهدا داشته باشیم.

رئیس ستاد کنگره گرامیداشت 5400 شهید کردستان با تاکید بر برگزاری یادواره برای شهدای قشرهای مختلف استان تصریح کرد: تاکنون سه اجلاسیه قشر شهدای روحانی، شهدای نهضت دانش‌آموزی و شهدای ترور استان برگزار شده و برای مابقی اقشار هم برنامه‌ریزی صورت گرفته تا اجلاسیه برگزار شود.

یادواره شهدای دانش‌آموز و معلم در کردستان برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه اجلاسیه یادواره شهدای دانش‌آموز و معلم استان 22 اسفندماه امسال برگزار می‌شود، گفت: یک ماه تا برگزاری اجلاسیه شهدای کارمند فرصت باقی است که باید در این مدت تمام همت و تلاش خود را به کار ببریم.

سرهنگ حسینی افزود: برای برگزاری اجلاسیه شهدای کارمند مشکلی در خصوص برنامه و اجرا نداریم و تجربه‌های زیادی کسب کرده‌ایم.

وی کم بودن زمان باقیمانده تا برگزاری کنگره 5400 شهید را یک ضعف دانست و اظهار کرد: باید اقداماتی که انجام می‌دهیم ماندگار باشد و مردم و جوانان کشور سال‌های سال از برکات این کنگره استفاده کنند.

رئیس ستاد کنگره گرامیداشت 5400 شهید کردستان گفت: امروزه کاری که دشمنان برای بیگانه کردن جامعه ما با شهدا انجام می‌دهند، نسبت به گذشته بسیار فرق دارد.

وی گفت: 52 درصد از جمعیت کشور زیر سی سال هستند که امام، آرمان‌های امام و دفاع مقدس را ندیده‌اند و باید الگوهایی برای آشنایی آنها ایجاد کنیم.

شهدا تفسیر آیات الهی روی زمین هستند

رئیس ستاد کنگره گرامیداشت 5400 شهید کردستان از شهدا به‌عنوان قهرمان نام برد و خاطر نشان کرد: شهدا تفسیر آیات الهی روی زمین هستند و انسان‌های قهرمانی بودند که بنا به فرموده قرآن قبل از شهادت انسان‌های مومن و نزد خداوند جایگاه والایی دارند.

وی با اشاره به اینکه تا 40 روز آینده یعنی دهه اول اسفندماه امسال اجلاسیه شهدای کارمند برگزار می‌شود، گفت: مدت زمان کمی باقی است و همه ما غفلت کردیم و کارهای اساسی را انجام ندادیم.

سرهنگ حسینی افزود: سئوال اینجاست که آیا در شهر سنندج که حماسه‌های بزرگی در آن اتفاق افتاده است نماد و المان خاصی می‌بینیم که ویژگی‌های آن را به نمایش بگذارد.

وی اظهار کرد: باید ادارات رنگ و روی شهدا را بگیرند و در این مدت کوتاه آنچنان که شهدا با روحیه وارد عملیات می‌شدند ما هم وارد عمل شویم و در این 40 روز تحول و برانگیختگی اجتماعی را به وجود آوریم.

خاطرات شهدای کردستان جمع‌آوری شود

رئیس ستاد کنگره گرامیداشت 5400 شهید کردستان با تاکید بر اهمیت جمع‌آوری خاطرات شهدا و استفاده از ظرفیت فضای مجازی گفت: باید هر اداره‌کل برای شهدا گرانقدر خود کتابی تألیف کند و نسبت به شهدا یک تا پنج فیلم مستند گزارشی آماده کنند.

وی اضافه کرد: باید ادارات در ورودی خود المانی از شهدا بگذارند و یک بسته فرهنگی با پیام خوب برای اجلاسیه شهدا کارمند تهیه و طرح فضاسازی نیز انجام شود.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه این برنامه‌ها نیازمند اعتبارات متمرکز و غیر متمرکز است، خاطر نشان کرد: هدف در این کنگره و اجلاسیه تنها معرفی شهدای بومی استان است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 5 =