تالاب هورالعظیم در آتش می سوزد/امکانات برای مهار آتش کافی نیست

شناسهٔ خبر: 21738FD0 -
معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان از وقوع آتش سوزی در تالاب هوارالظیم از شامگاه گذشته خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،

به گزارش خبرنگار هاناخبراز اهواز، سید عادل مولا معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به وقوع آتش سوزی در تالاب هورالعظیم از شب گذشته گفت: هم اکنون آتش در حال پیشروی در تالاب است و شهرها و روستاهای اطراف در دود غلیظ حاصل از این آتش سوزی محاصره شده اند.

وی با بیان اینکه این آتش سوزی چهارمین مورد در تابستان سال جاری در این تالاب است، اذعان داشت: این حادثه در شمال هورالعظیم، نزدیک دایک مرزی و در بخش ایرانی آن رخ داده است.

مولا با اشاه به اینکه احتمال دارد خشک شدن تالاب علت وقوع این آتش سوزی باشد، اظهار کرد: برخی از اهالی محلی عامل انسانی و آتش سوزی عمدی را دلیل این حادثه عنوان کرده اند که این مساله باید بررسی شود.

این مقام مسئول در ادامه افزود: دود غلیظ ناشی از این حریق تا شعاع چند کیلومتری نفوذ کرده و ساکنان شهرهای هویزه، سوسنگرد، رفیع و همچنین روستاهای اطراف را با مشکل مواجه کرده است.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان به موانع مهار آتش در تالاب هورالعظیم اشاره کرد و گفت: نبود امکانات کافی برای خاموش کردن آتش، تالابی بودن زمین و نبود امکان تردد و همچنین وزش بادهای موسمی شرقی بر شدت آتش افزوده است.

وی با بیان اینکه حقابه تالاب هورالعظیم تامین نشده و ورودی آب از رودخانه کرخه به این تالاب به صفر رسیده است، گفت: این مسائل علاوه بر خشک شدن تالاب، مرگ و میر ماهی ها را نیز به دنبال داشته و تا زمان تامین نشدن سهمیه آب شاهد این آتش سوزی ها خواهیم بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =