مدرسان مازاد و حق التدریس دانشگاه آزاد اخراج می شوند

شناسهٔ خبر: 21ADDF4E -
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی می‌گوید اخراج استادان واحدهای این دانشگاه ازجمله علوم و تحقیقات 'مطرح نیست' اما در عین حال توضیح می‌دهد: برخی استادان مازاد بر نیاز هستند و ' در مسیر انفکاک' قرار گرفته‌اند.

به گزارش هاناخبر از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدصادق ضیائی افزود: براساس مصوبه هیات امنا و هیات رئیسه دانشگاه در هر استان که قابلیت اجرای طرح تعاون وجود داشته باشد، با اساتیدی که مازاد بر نیاز واحدها باشند، ادامه همکاری صورت نمی‌گیرد.

مشاور رییس و رییس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: طرح تعاون برای استفاده بهینه از توان اساتید دانشگاه آزاد در واحدهای مختلف تدوین و تصویب شده که دارای شاخص های مختلفی است.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: براساس این طرح اساتیدی که به صورت نیمه وقت هستند و دو یا سه شغل دارند در مسیر انفکاک قرار داده می شوند.

طرح تعاون دانشگاه آزاد با هدف ساماندهی و استفاده بهینه از تخصص اعضای هیات علمی استان ها و در راستای افزایش سطح کیفی آموزش و جلوگیری از اتلاف بهره‌ وری این نیروی انسانی در رشته های علوم پزشکی و غیر پزشکی تدوین و ابلاغ شده است.

براساس این طرح در صورت عدم تکمیل ساعت موظف تدریس اعضای هیات علمی در یک رشته یا عدم تکمیل ساعت موظف در سایر واحدها و مراکز آموزشی سطح استان، استفاده از اساتید مدعو و حق التدریسی در تمامی واحدها و مراکز آموزشی استان ممنوع است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 7 =