به بهانه دیدار با سرپرست بخشداری زیویه خانم لطیفه نوروزی؛

مشکلات و کمبودهای اداری و خدماتی شهر صاحب سقز بررسی شد

شناسهٔ خبر: 22214440 -
اعضای انجمن ارتقای فرهنگ شهروندی ئاسوی ژیار اهم مشکلات شهر صاحب را با سرپرست بخشداری مطرح کردند.

 هاناخبر -کامل سوسنی؛ چند روز پیش همراه  تعدادی از اعضای انجمن ارتقائ فرهنگ شهروندی  ئاسوی ژیار  جهت تبریک و خوشامد گویی به خانم لطیفه نوروزی  به عنوان سرپرست بخشداری زیویه در دفتر ایشان حضور یافتیم . در این دیدار سعی شد اهم مشکلات شهر صاحب با خانم نوروزی در میان گذاشته  شود. مشکلاتی از قبیل :
- پسرفت خدمات دولتی و اداری در سطح شهر صاحب به جای ازدیاد و پیشرفت آنها
برای  تبیین این موضوع میتوان  به حضور نمایندگی های اداراتی مانند ثبت احوال ، اداره منابع طبیعی ،کمیته امداد امام خمینی ، نمایندگی دادگستری اشاره کرد. این ادارات  در سال های پیش در شهر صاحب و بخش زیویه فعال بوده اند . که تا حدود زیادی کارهای اداری را برای مردم شهر صاحب و بخش زیویه راحت کرده بود ولی متاسفانه  این ادارات به جای گسترش نمایندگی خود و ارائه خدمات بیشتر به مردم  اقدام به جمع آوری آن نموده اند که بسی جای تاسف دارد.
- فرسوده شدن  برخی ساختمان های اداری در شهر صاحب بدون استفاده و دایر شدن نمایندگی آن در سطح  شهر
 برخی ادارات مانند آب و فاضلاب  و فنی حرفه ای چندین سال است که اقدام به ساخت ابنیه  اداری نموده اند ولی تاکنون برای دایر کردن نمایندگی و استفاده از ساختمان های خود اقدامی نکرده و در حال فرسوده شدن هستند. واقعا اگر نیازی به دایر کردن نمایندگی در شهر صاحب نمیدیدند چرا بودجه خود را صرف تاسیس ابنیه اداری نموده اند . مگر عمر مفید یک ساختمان چقدر است که چندین سال است آن را به حال خود رها کرده اند.
- برخی ادارات شهرستان علارغم جذب نیرو به اسم نمایندگی در شهر صاحب  در چارت سازمانی خود  اقدامی جهت دایر نمودن نمایندگی نکرده اند.
برای تبیین این موضوع میتوان به اداره بهزیستی اشاره کرد که چندین سال است که در چارت سازمانی خود به اسم شهر صاحب نیرو جذب کرده ولی تاکنون اقدامی نکرده است.   یکی دیگر از این ادارات تربیت بدنی میباشد که در تابستان امسال در طی یک لشکر کشی  جهت افتتاح نمایندگی خود در شهر صاحب  اقدام نمود و در این مراسم افتتاحیه که با حضور نماینده مردم شهرستان سقز و بانه و فرماندار محترم و روسای ادارات برگزار شد یکی از نیروهای خود را به عنوان کارمند این اداره در شهر صاحب معرفی کرد ولی متاسفانه با گذشت پنج ماه مردم فقط با در بسته و یک تابلو مواجه میشوند. واقعا اگر نیازی به دایر کردن اداره تربیت بدنی نبود یا نیرو و امکاناتش را نداشتید پس چرا اقدام به اخذ مکان و گرفتن مراسم افتتاحیه  و معرفی نیرو به اسم نمایندگی خود به مردم شهر صاحب نموده اید؟
- فقدان خدمات آموزشی برای کورکان استثنائی در منطقه زیویه
متاسفانه علارغم الزام دولت به ارائه خدمات آموزشی  به کودکان استثنائی ، هیچگونه مکان و نیروی آموزش دیده ای برای آموزش این کودکان  در بخش زیویه  وجود ندارد و در مورد این گونه کودکان اجحاف شده است به گونه ای که والدین آنها یا بایستی با تقبل هزینه شخصی آنها را به سقز ببرند و به دلیل نبود فضای خوابگاهی برای این کودکان، خود نیز به همراه آنها به این شهرستان کوچ کنند یا اینکه در میان کودکان عادی به تحصیل مشغول بشوندو یا از آموزش آنها صرفنظر نمایند.
- کمبود خدمات بهداشتی در بخش زیویه و شهر صاحب
در مورد این مشکل همین بس که به دلیل نبود امکانات احیا در کل بخش زیویه و شهر صاحب امکان  تزریق یک آمپول پنیسیلین وجود ندارد و مردم این شهر و روستاهای اطراف بایستی برای تزریق یک آمپول به شهرستان سقز مراجعه بنمایند.
مشکلات فوق و برخی از مشکلات دیگر گوشه ای از مشکلات شهر صاحب در حوزه اداری و خدمات دولتی بود که با خانم نوروزی در میان گذاشته شد به این امید که  بعد از صدور حکمشان به عنوان بخشدار و همچنین در زمان سرپرستی خود بر این بخشداری اقداماتی را جهت مرتفع نمودن برخی از آنها بنمایند. 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =