با ایجاد تفرجگاه گردشگری کوه ساری بابا

روح تازه در جان سیمینه دميده می شود

شناسهٔ خبر: 2221DA64 -
شهردار سیمینه از ایجاد تفرجگاه گردشگری کوه ساری بابا در بخش سیمینه شهرستان بوکان خبر داد.

رحیم قرنی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: در این دوره مدیریتی در راستای طرح توسعه شهر سیمینه نقاط قوت و ضعف را شناسایی کرده ایم و با شناسایی این نقاط در صدد ارتقاء قابلیت ها و توانمندی های شهر و شهروندان هستیم.

قرنی افزود: با هماهنگی کامل با اعضای شورای اسلامی سیمینه و مسئولان از جمله نماینده و فرماندار شهرستان بوکان با برنامه ریزی صحیح، خدمت رسانی مطلوب و متوازن، مدیریت فرهنگ، اجرای پروژه های عمرانی، ورزشی، هنری، زیباسازی را در اولویت قرار دادیم که از جمله اقدامات اساسی انجام گرفته اصلاح 2 باند اصلی بلوار اصلی شهر سیمینه، انتقال اصولی درختان موجود در این فضا،انتقال درختان به کوه ساری بابا و  دریافت موافقت برای ایجاد تفرجگاه گردشگری کوه ساری بابا و شروع عملیات این پروژه بسیار مهم بود.

شهردار سیمینه گفت: با توجه به وجود جاذبه های طبیعی بی نظیر در بخش سیمینه و همچنین قابلیت و پتانسیل بالای گردشگری طبیعی در این منطقه خوش آب و هوا برای ایجاد تفرجگاه گردشگری کوه ساری بابا در راستای جذب گردشگران برای رشد و رونق بیشتر شهر و توسعه این صنعت مهم گام برداشته ایم.

قرنی بیان کرد: هماهنگی میان شرح وظایف، اختیارات و انتظارات در تمامی سطوح شهرداری سیمینه و مسئولان مربوطه در ارائه خدمات شهری برای رسیدن به توسعه پایدار را سرعت بخشیده و امیدواریم در کوتاه مدت با افزایش سطح توانمندی ها موجب ارتقاء کیفیت خدمات به مردم این شهر شویم.

وی تاکید کرد: ما به این باور رسیده ایم که ایجاد چند نقطه قابل اتکا در شهر به منظور پیشرفت نظام اقتصادی با هدف توسعه خدمت رسانی و همچنین ایجاد درآمد پایدار و همچنین اشتغال برای شهروندان یک ضرورت است و در این راستا با ایجاد تفرجگاه گردشگری کوه ساری بابا از یک طرف و از طرف دیگر با توجه به اینکه شهر سیمینه می تواند به عنوان نقطه کانونی کریدور غرب باشد با برنامه ریزی در صدد ایجاد پارک مسافر با امکاناتی رفاهی و همچنین ایجاد یک بازارچه هستیم که این سه مهم می تواند موجب توسعه همه جانبه این شهر شود.

شهردار سیمینه با بیان اینکه طراحی این تفرجگاه با فراخوان مسابقه آزاد به پایان رسیده است، تصریح کرد: در نظر داریم با کاشت چند هزار اصله نهال، اطراف کوه ساری بابا را در آینده به یک  تفرجگاه جنگلی تبدیل کنیم و برای طراحی آن نیز شناخت کامل روی محیط ، زیست شناسی گیاهان و جانوران، پاکسازی، زیباشناسی و ذوق و سلیقه  بررسی شده و همه فاکتورها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این طرح ، معماری ویژه از جمله پیکره تراشی در دیواره روبرویی و نورپردازی بر روی صخره ها در نظر گرفته شده است که می تواند این تفرجگاه گردشگری را به یکی از زیباترین مکان های گردشگری کشور تبدیل کند.

رحیم قرنی درپایان گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه استقبال می کنیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 9 =