۱۸هزار خانوار تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستایی قرار می گیرند

شناسهٔ خبر: 225905AD -
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان غربی گفت: تا پایان سال ۱۸ هزار خانواده دیگر نیز تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار می گیرند.

به گزارش هاناخبر ،

یونس معزز ظهر دوشنبه در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اظهارداشت: هم اکنون بیش از دو هزار و۱۰۰ خانوار در مناطق روستایی و عشایری از مزیت های بازنشستگی و کارافتادگی این بیمه برخوردار هستند.

وی ادامه داد: تاکنون ۷۸هزار خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار گرفته اند و ۲۲۵۰ نفر نیز از مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی و مستمری بازماندگان استفاده می کنند.

معزز گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده میان معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، ستاد توسعه بیمه روستایی در استان ها تشکیل می شود که باید از ظرفیت تمامی دستگاه ها برای افزایش ضریب پوشش بیمه ای کشاورزان، روستائیان و عشایر استفاده کند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان غربی با بیان اینکه همه اقشار جامعه نیازمند بیمه اجتماعی هستند، ادامه داد: اقشار آسیب پذیری چون روستاییان و کشاورزان از اولویت و ضرورت بیشتری برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه برخوردار هستند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی هم در این نشست بر لزوم بهره مندی هرچه بیشتر روستاییان و عشایر استان از مزایای بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر تاکید کرد و افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان باید با برنامه ریزی صحیح و اطلاع رسانی گسترده، جامعه روستایی و عشایری استان را با مزایای این بیمه آشنا و آنان را به عضویت در صندوق تشویق کنند.

پیمان آرامون ادامه داد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند و با توجه به مشکلات معیشتی و اشتغال که در این مناطق وجود دارد، باید تمام تلاش خود را برای ایجاد رفاه و ارتقای معیشت ساکنان این مناطق بکار گیریم.

وی اضافه کرد: طرح بیمه مساکن روستایی، طرح ارائه تغذیه رایگان به دانش آموزان مناطق مرزی در استان، طرح گازرسانی به روستاها، اجرای طرح هادی روستایی و ... از جمله طرح های خوبی است که در راستای محرومیت زدایی مناطق روستایی و مرزی در استان انجام گرفته و تداوم دارد که لازم است با همکاری و همت تمامی دستگاهها این قبیل اقدامات در استان که منجر به ارتقای سطح رفاه و افزایش امید به آینده در میان ساکنین مناطق روستایی و مرزی می شود بیشتر شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی همچنین دستور داد کمیته ای فنی ذیل ستاد راهبردی بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در استان تشکیل شود که مسائل این حوزه را بصورت کارشناسی مورد بررسی قرار داده و برای تصمیم گیری به ستاد ارائه کند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 2 =