پاوه ظرفیت برگزاری جشنواره ملی زمستانی را دارد

شناسهٔ خبر: 23BE6279 -
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه با اشاره به قابلیت‌های این شهرستان گفت: پاوه ظرفیت برگزاری جشنواره ملی زمستانی را دارد.

به گزارش هاناخبر ، هادی شریفی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه گفت: آمار اسکان مسافران طی ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۵ تا ۱۰ درصدی گردشگری در شهرستان پاوه رشد داشته است.

وی گفت: بیشترین بازدید گردشگران از روستای هجیج، سد داریان و روستا‌های هدف گردشگری همچنین کوسه هجیج و موزه‌های روستایی به عمل آمده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه بیان کرد: اسکان مسافران در نوروز امسال ساماندهی می‌شود و خانه‌های مسافر و اقامتگاه‌های بوم گردی راه اندازی وساماندهی شود.

وی از بازید مستمر هتل‌های شهرستان پاوه قبل از شروع تعطیلات خبر داد و گفت: راه اندازی بازارچه‌ها وفروشگاه‌ها وورک شاپ‌های صنایع دستی، برپایی سیاه چادر‌های عرضه محصولات بومی شهرستان از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است.

شریفی با اشاره به ظرفیت برگزاری جشنواره ملی زمستانی در این منطقه گفت: پاوه یکی از شهرستان‌های چهار فصل استان است که فصل زمستان آن کاملا مشهود ونقاط زیبایی جهت برگزاری جشنواره‌های زمستانی از جمله جشنواره غذا، برف و یخ دارد.

وی تصریح کرد: در همین راستا جشنواره درون شهرستانی پخت غذا‌های محلی در روستای نسمه برگزار شده ودر صدد هستیم قبل از پایان زمستان جشنواره دیگری در یکی از نقاط شهرستان برگزار کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه با اعلام اینکه مانعی بر سر راه برگزاری جشنواره ملی زمستانه در شهرستان پاوه وجود ندارد افزود: نقاطی که قابلیت بازی‌ها وجشنواره‌های گردشگری زمستانی را دارند مقداری دور از دسترس مسافران هستند که امید است بارش‌ها در مناطق شهری زمینه یک تور یک روزه در یکی از پنج شهر شهرستان را فراهم کند .

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 1 =