زن بدحجاب طعمه سارقان برای اخاذی از رانندگان بود /۲۶ میلیارد ریال برنج شبه قاچاق در کرمانشاه کشف شد/ باز پس گیری اراضی ملی در شهرستان هرسین

شناسهٔ خبر: 23E2EEBF -
مقامات انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۲۶ میلیارد ریال برنج شبه قاچاق، دستگیری سارق تحت تعقیب با هویت جعلی و متلاشی شدن باند سرقت خبر دادند.

به گزارش هاناخبر ، رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با سوء استفاده اعتماد شوهر عمه خود اقدام به برداشت مبلغ ۱۰ میلیون ۷۰۰ هزار ریال از حساب بانکی وی کرده بود.  

سرهنگ "علی کریمی" اظهار داشت: چندی پیش یکی از شهروندان کرمانشاه با مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد مبلغ ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی برداشت شده که به همین خاطر موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که  از حساب فرد شاکی خرید اینترنتی صورت گرفته اس که در ادامه روند رسیدگی به پرونده و با بررسی‌های فنی و پلیسی متهم مورد نظر شناسایی و با دستور مقام قضایی به این پلیس انتقال داده شد.

سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: در تحقیقات بعمل آمده از متهم و با مشاهده مستندات پرونده وی مجبور به اعتراف شد و اعلام فرد شاکی شوهر عمه اش بوده که جهت پرداخت قبوض مشخصات کارت و رمز دوم کارت وی را دریافت و اقدام به یاداشت مشخصات نموده و پس از مدت کوتاهی اقدام به برداشت از حساب و خرید اینترنتی کرده است.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه اکثر جرایم مالی به دلیل اعتماد بی‌جا به دیگران بوده است، به شهروندان توصیه کرد تا کارت بانکی خود را به دیگران نسپارید و از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابر خودداری کنید تا در صورت مفقودی یا ربوده شدن کارت، مشکلی برایشان ایجاد نشود.

وی ادامه داد: افراد بهتر است رمزهای عبور خود را به صورت ترکیبی طراحی کرده و از کلمات متداول، شماره‌های شناسنامه‌، تلفن همراه، شماره ملی برای این موضوع استفاده نکرده و آنرا به صورت دوره‌ای تغییر دهند

دستگیری سارق تحت تعقیب با هویت جعلی در کرمانشاه  

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری سارق تحت تعقیب با هویت جعلی در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ "حسین براری" اظهار داشت: به دنبال کسب اطلاع مبنی بر اینکه سارق سابقه دار و تحت تعقیب پلیس آگاهی در مسیر سراب نیلوفر به کرمانشاه در حال تردد است، دستگیری وی در دستور کار ماموران پاسگاه سراب نیلوفر قرار گرفت.

وی افزود: متهم که با هویت جعلی و با خودرو عبوری در حال طی مسیر بود توسط ماموران پاسگاه شناسایی و با شگردهای خاص پلیس دستگیر و به پاسگاه انتقال داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه اظهارداشت: متهم که از سارقان سابقه دار و محکوم به ۲ سال حبس و ردمال بود با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ براری با بیان اینکه برخورد با اراذل و اوباش جزو اولویت های کاری پلیس است، گفت: با تمام توان به مقابله با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت عمومی خواهیم پرداخت.

مصالحه ۸۲ درصدی پرونده های ارجاعی به دایره مددکاری اسلام آبادغرب  

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب از مصالحه ۸۲ درصدی پرونده های ارجاعی به دایره مشاوره و مددکاری کلانتری های این شهرستان در ۲ ماهه سپری شده از سال جاری خبر داد.  

سرهنگ "بهروز سرتیپ نیا" اظهار داشت: با تلاش کارشناسان واحد مشاوره و مددکاری کلانتری های این شهرستان، ۸۲ درصد از پرونده های ارجاعی به دایره مشاوره و مددکاری کلانتری در ۲ ماهه سال جاری به سازش و مصالحه ختم شد.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی با رویکرد جامعه محوری و بکارگیری مشاوران و مددکاران مجرب و متخصص توانسته است گام های مؤثری را در کاهش پرونده های قضایی و جرائم بردارد.

سرهنگ سرتیپ نیا تصریح کرد: مشاوران و مددکاران مستقر در کلانتری های شهرستان ضمن رازداری کامل با ریشه یابی علمی مشکلات، مشاوره های لازم را به مددجویان ارائه می دهند.

فرمانده انتظامی اسلام آبادغرب افزود: در ۲ ماه سپری شده از سال جاری، بیش از ۱۸۰ پرونده به دایره مشاوره ومددکاری کلانتری ها ارجاء شده که از این تعداد پرونده اختلافات خانوادگی و درگیری سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: واحد مشاوره و مددکاری کلانتری های این شهرستان به طور روزانه پاسخگوی سوالات و مشکلات شهروندان در حوزه خانوادگی، حقوقی، آسیب های اجتماعی و ... می باشد.

سرهنگ سرتیپ نیا در پایان گفت: شهروندان می توانند همه روزه در ساعات اداری به این واحد مراجعه و از خدمات رایگان مشاوره پلیس بهره مند شوند.

باز پس گیری اراضی ملی در شهرستان هرسین  

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین ازکشف یک مورد زمین خواری و بازپس گیری اراضی ملی در یکی از محلات این شهرستان به مساحت ۱۱ هزار و ۵۳۰ متر مربع، خبر داد.  

سرهنگ "همتعلی شکری" اظهار داشت: به دنبال شکایت اداره منابع طبیعی شهرستان مبنی بر اینکه فردی اقدام به زمین خواری و تخریب و  تصرف اراضی ملی کرده موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات بعمل امده توسط پلیس آگاهی هرسین، مشخص شد زمین تصرف شده مساحت آن به ۱۱ هزار و ۵۳۰ متر مربع می رسد.

سرهنگ شکری خاطرنشان کرد: طبق نظر کارشناسان ارزش این زمین به ۵۰۰ میلبیون ریال می رسد.

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین گفت: با هماهنگی مقام قضائی، متهم به زمین خواری احضار و در بازجویی های انجام شده به تصرف اراضی ملی اعتراف کرد.

وی گفت: با حکم دستگاه قضائی، متهم به جبران خسارت و استرداد زمین به منابع طبیعی محکوم شد.

سرهنگ شکری در پایان گفت: پلیس شهرستان به صورت ویژه دستگیری و برخورد با زمین خواران و متعرضان به منابع و اراضی ملی  را در دستور کار خود قرارداده است.

خرده فروش مواد و معتاد متجاهر در صحنه دستگیر شدند  

فرمانده انتظامی شهرستان صحنه با اشاره به اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر و پاک سازی نقاط آلوده در این شهرستان از دستگیری ۱۹ خرده فروش مواد مخدر و معتاد متجاهر خبر داد.  

سرهنگ "بهروز فخری" اظهار داشت: در این طرح ۲ روزه، ۱۴ معتاد متجاهر و ۵ خرده فروش مواد مخدر دستگیر و برای صدور حکم مناسب تحویل مرجع قضائی شدند.

وی ادامه داد: انهدام یک کارگاه تولید مواد مخدر صنعتی و دستگیری ۳ عضو این باند و معرفی آن ها به دستگاه قضائی از دیگر نتایج اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر بود.

سرهنگ فخری با بیان اینکه در این طرح بالغ بر یک کیلو و ۲۰۰ گرم انواع مواد مخدر نیز کشف شد، از توقیف ۶ دستگاه وسیله نقلیه که برای حمل و جابه جایی مواد از ان استفاده می شد نیز خبر داد.

فرمانده انتظامی صحنه مبارزه و مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر ر را جزو اولویت های اساسی پلیس شهرستان عنوان کرد.

زن بدحجاب طعمه سارقان برای اخاذی از رانندگان بود  

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: باند سرقتی که با طعمه قرار دادن یک خانم بدحجاب اقدام به اخاذی از رانندگان می کرد، با تلاش ماموران پلیس، متلاشی شد.  

سرهنگ "حسین براری" اظهار داشت: به دنبال اخبار واصله مبنی بر اینکه ۲ نفر آقا و یک خانم با اجاره یک باب منزل در شهر کرمانشاه اقدام به اخاذی از رانندگان می کنند، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی و شگردهای پلیسی دریافتند که خانم عضو این باند با بدحجابی به عنوان مسافر دربستی سوار خودروهای عبوری شده و رانندگان را به بهانه های مختلف به داخل منزل می کشاند.

سرهنگ براری افزود: در ادامه و بلافاصله پس از ورود فرد راننده به منزل، دو عضو دیگر باند که آقا بودند با شمشیر و قمه اقدام به ترساندن وی نموده و از آن ها اخاذی می کردند.  

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه ادامه داد: پس از دریافت چند مورد شکایت از اعضای این باند، درنهایت ماموران کلانتری توانستند مخفیگاه متهمان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی ضربتی ۲ نفر از اعضاء باند را دستگیر کنند.

وی با تاکید بر اینکه دستگیری دیگر عضو این باند ۳ نفره در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان کرمانشاه قرار دارد، یادآور شد: ۲ متهم دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

سرهنگ براری در پایان و با بیان اینکه در بازرسی از منزل متهمان تعدادی سفته امضا شده نیز کشف شد، از شهروندان و رانندگان خواست تا ضمن مراقبت از خود، فریب چنین افرادی را نخورند.

۲۶ میلیارد ریال برنج شبه قاچاق در کرمانشاه کشف شد  

فرمانده انتظامی استان از کشف ۴۴۶ هزار کیلوگرم برنج شبه قاچاق به ارزش ۲۶ میلیارد ریال در شهر کرمانشاه خبر داد.  

سردار "منوچهر امان اللهی" اظهار داشت: به دنبال اطلاع کارآگاهان پلیس آگاهی مبنی بر اینکه یک باند فعال، مقدار زیادی برنج خارجی را از مناطق مرزی جنوب کشور وارد کرمانشاه کرده و در یکی از انبارهای حاشیه شهر دپو کرده است، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان با انجام کارهای اطلاعاتی و استفاده از شگردهای پلیسی، محل دپوی برنج را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل اعزام شدند.

سردار امان اللهی تصریح کرد: ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند، تعدادی تریلر در حال تخلیه مقادیر زیادی برنج کیسه ای به داخل انبار هستند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: ۲ نفر از مالکان پس از درخواست ماموران، اسناد گمرکی را ارائه کردند که پس از بررسی های صورت گرفته و انجام استعلام لازم مشخص شد که مقصد ذکر شده در سامانه با محل تخلیه بار مطابقت نداشته و سابقه این محل در سامانه نظارتی پلیس نیز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از انبار، ۱۱ هزار و ۱۵۰ کیسه ۴۰ کیلوگرمی برنج را کشف و انبار مذکور را پلمب کردند.

سردار امان اللهی در پایان خاطرنشان کرد: طبق نظریه کارشناسان، ارزش این محموله ۲۶ میلیارد ریال برآورد و در این راستا ۲ متهم دستگیر شدند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 1 =