مدیرآموزش و پرورش بوکان:

باشگاه فرهنگیان در منطقه ساحلی ایجاد می شود/حرکت به سمت یک نوبته کردن مدارس را آغاز می کنیم/بوفه مدارس ساماندهی می شوند/ برای تدریس زبان کردی در مدارس منتظر اعلام نظر نهایی هستیم+فیلم

شناسهٔ خبر: 23FD3CDE -
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوکان از برنامه ریزی برای آغاز یک نوبته کردن مدارس ، ساماندهی و استانداردسازی بوفه مدارس،تاسیس باشگاه فرهنگیان در منطقه ساحلی،تجاری سازی در 6 مدرسه در مجاورت خیابان اصلی و چگونگی تدریس زبان کردی در مدارس بوکان خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،مدیر اموزش و پرورش بوکان از تک نوبته شدن مدارس بوکان طی چهار سال آینده خبر داد.

سلیمان مام عزیزی در این نشست خبری ضمن تجلیل از تلاش خبرنگاران بوکانی در عرصه اطلاع رسانی به مهمترین اقدامات اموزش و پرورش بوکان طی یک سال گذشته پرداخت و عنوان کرد: یکی از مهمترین مشکلات آموزش و پرورش بوکان طی سالیان گذشته کمبود فضای آموزشی در این شهرستان بود که خوشبختانه اکنون این چالش در حال مرتفع شدن است.
وی با اشاره به وضعیت کنونی فضای آموزشی در بوکان گفت: از زمان تاسیس بنیاد برکت در شهرستان بوکان این نهاد موفق شده است ۷ مدرسه مستقل و بدون مشارکت با نهاد های دیگر را با ۲۸ کلاس درس تحویا اموزش و پرورش شهرستان بوکان دهد.
وی افزود: بنیاد برکت ۲ مدرسه مشارکتی را نیز با ۲۴ کلاس درس به اموزش و پرورش بوکان اهدا کرده است.
مدیر آموزش و پرورش بوکان تصریح کرد: جدای از بنیاد برکت از اعتبارت ملی و همچنین نوسازی مدارس از ابتدای سال تحصیلی جاری ۵۶ کلاس درس به بهره برداری رسیده است و ساخت ۳۶ کلاس درس نیز آغاز شده است.
سلیمان مام عزیزی اظهار امیدواری، گفت: بعد از تعطیلات عید نوروز نیز دو مدرسه ۱۲ کلاسه و یک مدرسه ۶ کلاسه کلنگ زنی خواهد شد.
وی با اشاره به کمک های خیرین مدرسه ساز، بیان کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری ۳۰ کلاس درس شهری و ۸ کلاس درس روستای توسط مجمع خیرین مدرسه ساز و دیگر خیران شهرستان احداث شده است.
مدیر آموزش و پرورش بوکان عنوان کرد: با روند کنونی امید واریم طی چهار سال آینده تمام مدارس شهر بوکان تک شیفته شوند که این مهم می تواند تاثیر مثبتی بر روند تعلیم و تربیت دانش اموزان خواهد داشت.
وی همچنین خاطر نشان کرد: همچنین با سازماندهی فضاهای آموزشی امیدواریم سال اینده بیش از یک سوم یک سوم مدارس بوکان تک شیفته شود.
مدیریت اموزش و پرورش بوکان به وضعیت مالی این اداره نیز اشاره کرد و اظهار کرد: با رایزینی های انجام شده با مسئولان شهرستانی و همچنین استانی سعی داریم برای کاهش وابستگی آموزش پرورش بوکان به بودجه های دولتی و همچنین دیگر نهاد ها مسئله تجاری سازی مدارس را در اولیت کاری خود قرار دادیم.
سلیمان مام عزیزی تصریح کرد: سعی شده است در این طرح مدارسی که بخشی از فضای باز ان پتانسیل تبدیل شدن به مکان تجاری را دارند به این مهم تبدیل شوند که این می تواند سبب کاهش وابستگی این اداره و مدارس به بودجه های دیگر شود.

مدیر آموزش و پرورش بوکان در پاسخ به سئوال خبرنگار هاناخبر اظهار کرد: ساماندهی بوفه های مدارس در دستورکار قرار گرفته است و در همین راستا بوفه چندین مدرسه استانداردسازی شده است و محل پخت لقمه های غذایی بصورت کاملا بهداشتی مشخص شده است و فروش مواد غذایی در مدارس توسط سازمان دانش‌آموزی نظارت می‌شود.
مام عزیزی تأکید کرد: بر اساس هماهنگی آموزش‌وپرورش با شبکه بهداشت اقلام و تیپ مواد غذایی قابل‌عرضه در بوفه مدارس مشخص شده و مدارس می‌بایست نسبت به رعایت آن اقدام کنند.
وی افزود: از سال اینده و برای اولین بار شاهد اضافه شدن کلاس دوازدهم در مدارس متوسطه دوم خواهیم بود که این مهم نیاز به نیرو دارد .
مام عزیزی ادامه داد: برای برطرف کردن این مشکل آموزش پرورش یا باید با جذب نیروی جدید یا با اضافه کاری دیگر همکران این کمبود را جبران کنند که امید بتوانیم مجوز جذب نیروهای جدید را برای این کلاس درس که جایگزین پیش دانشگاهی خواهد شد در بوکان بگیریم.
مدیریت اموزش و پرورش بوکان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: خوشبختانه اکنون باید با افتخار عنوان کنیم هیچ کلاس درسی در بوکان حتی در دور افتاده ترین روستاها بدون معلم نیست و تمام دانش اموزان از وجود معلم در سر کلاس درس بهره می برند.
وی همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار هاناخبر به اقدامات سخت افزاری همچون هوشمند سازی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: باید از مدیران قبلی آموزش و پرورش بوکان در راستای هوشمند سازی ۶۰ درصد مدارس شهرستان تشکر کرد.
مام عزیزی ادامه داد: اکنون می توان عنوان کرد که با همکاری همکاران فرهنگی و خیرین شهرستان بیش از 70 درصد مدرس بوکان هوشمند سازی شده اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوکان در ادامه این نشست خبری در حالی که این اداره را یک آموزش و پرورش کم درآمد در قیاس با آموزش و پرورش دیگر شهرستانهای استان آذربایجان غربی دانست، گفت: با حسن نیت فرماندارجامعه شناس، شهردار و شورای شهر در حال تجاری سازی مکانهایی هستیم تا منابع درآمدی برای آموزش و پرورش ایجاد کنیم.

وی افزود: آموزش و پرورش بوکان در سالهای گذشته بخش اعظم مشکلات مالی خود را از طریق کمک والدین به مدارس تامین می کرد اما با ایجاد این منابع درآمدی فشار بر والدین نیز کاهش پیدا می کند.

مام عزیزی تصریح کرد:در این راستا بخشی ازشش مدرسه که در مجاروت خیابان اصلی شهر قرار دارند، بدون آنکه مشکلی برای فضای آموزشی و ورزشی و تفریحی دانش آموزان ایجاد کندبه مکانهای تجاری تبدیل می شود.

 وی ضمن اشاره به تردد مسافران شهرهای مختلف از بوکان گفت: با توجه به وضعیت بوکان که در کریدور شمالغرب کشور به جنوب قرار دارد در نظر داریم از محل درآمدهای آموزش و پرورش شهرستان یک باشگاه فرهنگیان یا خانه معلم مناسب در منطقه ساحلی ایجاد کنیم.

وی به اخرین وضعیت کتاب های تالیفی مولفان بوکانی برای تدرسی در ساعات ازاد نیز شاره کرد و عنوان نمود: با همت تعدادی از همکاران و مولفان بوکانی چندین کتاب برای اموزش زبان کردی تالیف شده که برای تدریس در ساعات آزاد برای معاونت پژوهش ادراه کل جهت کسب مجوزهای لازمه ارجاع داده شد و تا زمانی که مجوزهای لازم صادر نگردد هیچ اقدامی در سطح مدارس انجام نمی شود.
مام عزیزی تصریح کرد: خوشبختانه این کتاب ها مورد تائید معاونت پژوهش اداره کل قرار گرفت و برای صدور مجوز نهایی به وزارت ارسال شده و امید است بعد از کسب مجوزات لازمه بتوانیم از این کتاب ها برای یادگیری زبان کردی در ساعت ازاد مدارس دوره ابتدایی استفاده کنیم.

وی افزود: در دو سال آینده تمام مدارس شهرستان بوکان مجهز به سیستمهای هوشمند خواهند شد و سال آینده نیز 5 چمن مصنوعی در 4مدرسه بوکان احداث می شود.

مدیر آموزش و پرورش بوکان درادامه این نشست خبری به برگزاری دوره های آموزشی برای معلمان اشاره کرد و و گفت: در چند ماه اخیر 60 دوره تخصصی و 90 کارگاه آموزشی در بیشتر رشته ها و برای اکثریت همکاران برگزار کرده ایم که این امر سبب ارتقاء سطح آموزش در این شهرستان شده است.

وی افزود: مسابقات متعدد قرآنی، نماز، اذان و فرهنگی و ورزشی دیگر دربین دانش آموزان برگزارشده است که یک هزار و 100 دانش آموزان در این مسابقات شرکت کرده اند و 111 دانش آموز به مرحله استانی این مسابقات راه پیدا کرده اند.

جهت مشاهده فیلم اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 8 =