واکنش یکی از دانشجویان ارومیه به نطق میان دستور نماینده بوکان

شناسهٔ خبر: 2462AA01 -
نطق میان دستور نماینده ی مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی ،نطقی که متفاوت از نطق های دیگر نماینده های کردزبان در مجلس بود.

 هاناخبر-آفاقی؛ امروز اول دی ماه 96 مصادف بود با نطق میان دستور نماینده ی محترم مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی ،نطقی که متفاوت از نطق های دیگر نماینده های کردزبان  در مجلس بود؛هر چند با بیان مشکلات و واقعیات موجود در کردستان آغاز شد و با برخی از مسائل ملی مذهبی . اقتصادی ،فرهنگی و اجتماعی و نگاه واقعی مسئولان و مدیران ارشد کشوری نسبت به واقعات عینی  مردم کردستان و همچنین عدم رعایت قانون اساسی در برخی موارد از طرف دولت و  عدم توجه به سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری نسبت عدالت اجتماعی و اقتصادی،ادامه یافت اما در بیانات آخر نطق خود گریزی نیز به مسائل سیاسی منطقه ای داشتندبیاناتی متفاوت و هشداری محکم و قاطع  در جوابیه ی  اظهارات و اعمال نظامی اخیر  نسبت به کردهای سوریه از جانب کشور ترکیه بخصوص شخص رجب طیب اردوغان دادند، گویا این هشداری جدی  و تیری رها شده  از طرف مردم کرد زبان ایران بودکه در برابر اینگونه اظهارات و اعمال ددمنشانه ی زورگویان یاوه گو  تسلیم وساکت نخواهند ماند طوری که همیشه نشان داده اند شاید  بتوان سرزمینشان را تکه تکه کنند اما دلهای انها را نمیتوان تکه تکه کرد...
این گوشه ای از اظهارات امروز نماینده ی مردم فرهیخته ی بوکان در مجلس بودکه حتی زبان احسنت وصدآفرین مخالفان را دربرگرفته است .
 اما مردم شریف کرد زبان ایران این اظهارات همان نماینده ای بود که چندی پیش بخاطر هشدار به مقامات اقلیم کردستان عراق نسبت به عدم برگزاری رفراندوم و عواقب ان و ازبین رفتن دستاوردهای گرانبهای بدست آمده ازخون هزاران پیشمرگ  شهید وزنان وکودکان بی دفاع  انهادر عراق پیش بینی کرده و بخاطر آن اظهارات مورد هجمه و انتقاد شدید قرار گرفت.
 پیش بینی که به واقعیت تبدیل شد چه بسا اگر این رفراندوم برگزار نمیشد الان برای داشته های از دست رفته حسرت نمیخوردند.
  در مسئله ی جدید سوریه وقتی تهدیدی به نام داعش توسط رشادت ها و جانفشانی های مردان وزنان کرد از بین رفت و از انجا که عفرین از نظر استراتژیک راه  ارتباطی وگلوگاه اصلی بین کوردهای سوریه است وترکیه این ارتباط  را تهدیدی برای امنیت ملی خود میداند،حال شاید یک اتفاق نظر دیگری رخ بدهد که شاید شروع آن به نوعی  همین اظهارات مقامات ترکیه باشد ؛که من نطق امروز این نماینده ی محترم را هشداری برای سیاسیون ایران نیز میدانم که در مسئله ترکیه با کردهای سوریه اقدامات خداپسندانه که همواره نجاتبخش مستضعفان و مظلومان جهان  بوده اند گامی اساسی بردارند .
حال آیا بر چسب زدن کلمات ناخوشایند  به چنین فرزندی ازجانب تعدادی فرصت طلب که خود را درافکار عمونی پنهان کرده اند و جرأت گفتن حقایق را ندارند.درست است ...
آیا نباید به داشتن چنین فرزندی افتخار کرد؟
البته تاریخ نشان داده است که ادمهای بزرگ همیشه در گزند تهمت و خیانت قرار دارند که گذشت زمان حقایق را مشخص خواهد ساخت...پس بیایید آرزو کنیم در تک تک شهرهای کردنشین کشورمان افرادزیادی چون دکترمحمدقسیم عثمانی داشته باشیم  که باطرز تفکر واعمال ورفتارزبان وقلم خود دراندیشه سیاستمداران کشور اسلامیان تغییررفتار ایجادنمایند.
پس بیاییدبجای پناه بردن به غیر وخودرادردامن انداختن دیگران روش صحیح انتقادرا درپی داشته باشیم اندیشه های مثبت خودرا به ایشان منتقل نماییم تادست وزبان وقلم ما در مجلس باشد ودر رفتار و نگاهمان تامل جدی داشته باشیم و حقایق را با چشم بدون عینک نگاه کنیم که دیدن افتاب با چشم غیر مصلح هنر است
یکشنبه اول بهمن ماه 96
آفاقی دانشجوی کارشناسی مدیریت دولتی از ارومیه

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 7 =