خبری خوش برای روستا‌های فاقد دهیاری در کردستان

شناسهٔ خبر: 267FEAFA -
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کردستان گفت:۱۰ میلیون تومان اعتبار پروژه اجرایی برای روستا‌های فاقد دهیاری اختصاص یابد.

به گزارش هاناخبر ،

کوروش مرادی، امروز (۲۱ اسفندماه) در همایش فرمانداران و بخشداران استان گفت: ۱۰ میلیون تومان اعتبار پروژه اجرایی برای روستا‌های فاقد دهیاری اختصاص یابد که این اعتبارات به حساب فرمانداری‌ها واریز شده که تاکید می‌شود در همین بخش هزینه شود.

وی افزود:مجموع اعتبارات دهیاری‌ها در سال گذشته ۳۷ میلیارد تومان بوده است که در سال جاری به ۴۸ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کردستان بیان کرد: با طرح‌های اشتغالزایی معرفی شده به بانک‌ها تا کنون موفق به اخذ مجوز برای ۳۸ میلیارد تومان آن شده‌ایم که تا پایان سال بقیه نیز اخذ خواهد شد.

مرادی با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان کشور بیان کرد: در این نمایشگاه ۱۲ غرفه به استان کردستان واگذار شد که موفق به معرفی توانمندی‌های روستا‌های استان شدیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کردستان عنوان کرد: در رتبه بندی‌های کشوری رتبه استان در امور روستایی پایین آمده که این امر به دلیل عدم تکمیل سامانه بودجه توسط مسئولان مالی فرمانداری هاست.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای بخشداران، شورا‌ها و دهیاری‌ها گفت: علی رغم مصوبات گذشته تاکنون بودجه‌ای از سوی فرمانداری‌ها برای آموزش به حساب دفتر امور روستایی واریز نشده و ما در طول سال فقط یک دوره آموزشی برای دهیاری‌ها با همکاری فرمانداری‌ها برگزار کرده ایم.

مرادی در پایان خواستار همکاری بیشتر فرمانداری‌ها و بخشداران با دفتر امور روستایی استانداری شد و اعلام کرد: تعدادی از فرمانداری‌ها اعتبارات مصوبه لازم را به حساب دفتر امور روستایی واریز نکرده اند که همین امر موجب مشکل کمبود بودجه در این بخش شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 4 =