ویران شدن نمایشگاه بهاره پارک رضوان قروه در اثر وزش باد

شناسهٔ خبر: 270BF1F7 -
وزش باد شدید در قروه علاوه بر اینکه خسارتی به روستاها و مبلمان شهری زد بلکه بازاچه نوروزی را هم با خود برد تا در این روزهای آخر سالی دغدغه معیشت مردم همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش هاناخبر ، از روز پنجشنبه بنا بر پیش بینی سازمان هواشناسی کردستان باد شدیدی در شهرستان قروه وزیدن گرفت که بر اثر سرعت تند باد خساراتی به برخی از روستاها و بازارچه نوروزی و مبلمان شهری قروه وارد شد.

وزش باد که در روز جمعه بسیار شدید بود باعث ویران شدن کامل نمایشگاه بهاره و خسارت های مالی به غرفه داران این نمایشگاه شد. این خسارت درست در آستانه عید نوروز و باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه جای بسی تأمل دارد که چرا با وجود پیش بینی های صورت گرفته توسط هواشناسی اما تدابیر لازم برای استحکام این مکان صورت نگرفته  بود.


استفاده از تجهیزات نادرست برای بستن داربست ها خود بی توجهی به ایمنی نمایشگاه را به همراه دارد به طوری که با یک وزش باد متوسط هم از هم می پاشد چه برسد به باد شدید.

در این میان به گفته غرفه داران هرچند از ابتدای کار تذکراتی در خصوص نامناسب بودن سازه ها به عوامل برگزار کننده نمایشگاه داده شد اما هیچ کس توجهی نداشت. اکثر غرفه داران معتقدند که سازه ای که با طناب بسته شود معلوم است نمی تواند در برابر تندباد دوام بیاورد.

در پی این رخداد در گفتگو با برخی غرفه داران مهمترین دغدغه این افراد تامین خسارت بود.

یکی از غرفه داران در گفتگو با خبرنگار ما گفت: هم اکنون خسارت بسیاری دیده ایم در حالی که ما برای این 10 روز 500 هزار تومان کرایه داده ایم و تاکنون هیچ مسئولی در این مکان پاسخگوی خسارت ما نبوده است.

یکی دیگر از غرفه داران با بیان اینکه در ابتدای کار تذکر نامناسب بودن سازه ها به مسئولین برگزاری نمایشگاه داده شده بود گفت: از همان اول هم مشخص بود سازه ای که با طناب بسته شود نمی تواند در برابر تندباد دوام بیاورد و هم اکنون ما هر کدام خسارت بسیاری دیده ایم که باید مسئولین پاسخگوی آن باشند.

در همین رابطه گفتگویی داشتیم با

علی منتشلو رییس اداره صنعت و معدن شهرستان قروه در تماس تلفنی با خبرنگار ما گفت: این نمایشگاه با محوریت اتاق اصناف و با مسئولیت شرکت نمایشگاه ها ایجاد شده است و بیمه نیز مسئول پرداخت کلیه خسارت ها می باشد.

وی افزود: همکاران ما در شهرستان در محل نمایشگاه حضور دارند و مسئولیت خود را در این خصوص انجام می دهند.

مسئول بیمه ایران که متولی بیمه این نمایشگاه می باشد نیز در گفتگو با خبرنگار ما به پرداخت خسارت آسیب دیدگان نمایشگاه اشاره نمود.

سید محمدی گفت: کسانی که ادعای خسارت دارند وسایل خود را جمع می کنند و ما فیلم و عکس تهیه می کنیم و بر اساس فاکتور خسارت غرفه داران را پرداخت می کنیم.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =