وقتی آسمان آبی دیار موکریان خاکستری می شود

فاجعه رودخانه خواری در بوکان/ تجاوز آشکار در روز روشن به حریم و بستر سیمینه رود +تصاویر

شناسهٔ خبر: 275EB77D -
پس از زمین خواری و کوه خواری سریال رودخانه خواری و تعرض به حاشیه،حریم و بسترسیمینه رود دربی خیالی مسئولین ادامه دارد.

به گزارش هاناخبر ،زمین خواری و کوه خواری عناوینی بودند که در طی سال های گذشته وارد ادبیات خبری کشور شده و به متجاوزان به عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست اطلاق میگردد.

این طیف ها با استفاده از رانت و گاها بدون رانت، بخش هایی از منایع طبیعی را در مناطق گاها خوش آب وهوا به تملک خود در آورده اند.

اما اخیرا در بی خیالی مطلق مسئولان و حتی سیستم قضایی شهرمان زیر پل ساحلی بوکان، متجاوزان در روز روشن به بستر سیمینه رود تعرض و دست درازی کرده تا حاشیه،  بستر و حریم این رودخانه مشهور از گزند زمین خواران در امان نمانده و به مکانی برای جولان زمین خواران بدل شده است.

ماجرا از این قرار است که پس از بی آبی سیمینه رود در طی سالها و ماهها و حتی روزهای گذشته، متجاوزان توسط ده ها کامیون که حتی در راستای عدم شناسایی پلاک ماشین را نیز می پوشانند حریم و بستر سیمینه رود را پر می کنند و زمین خواران یا واضح تر بگوییم رودخانه خواران بلافاصله روی آن را با فضولات حیوانی و خاک سیاه کشاورزی بصورت کاملا ماهرانه ای و همچنین با نهال های آماده قبلی پوشانده و  با کاشت سبزیجات و درختان در حاشیه، بستر و حریم سیمینه رود و ایجاد آن به زمین های کشاورزی پرداخته اند.

رودخانه خواران در حاشیه،بستر و حریم قانونی سیمینه رود نه تنها نسبت به کاشت سبزیجات و صیفی جات اقدام نموده و حتی آن را دیوار کشی و فنس کشی نیز نموده اند واکنون که آب این رودخانه کاهش پیدا کرده چطور است که این فاجعه زیست محیطی و رودخانه خواری را همه مشاهده می‌کنند ولی مسئولان هیچ توجهی به آن ندارند؟!

سوداگران زمین خواری و رودخانه خواری در روز روشن با انتقال نخاله های ساختمانی سپس انتقال خاک و ایجاد لایه های مختلف با شخم کردن و دستبرد آشکار به منابع ملی بدون کوچکترین مزاحمتی به کسب سود و منفعت پرداخته اند.

آنچه که قابل مشاهده عینی است هیچکدام از ادارات وارگانهای مربوطه به چنین فاجعه بزرگی ورود پیدا نکرده و همچنان شرکت آب منطقه ای،منابع طبیعی،محیط زیست، جهاد کشاورزی، شهرداری، مسکن و شهرسازی و حتی سیستم قضایی کوچکترین ورودی به چنین مساله مهمی نداشته اند،جای بسی سوال است که چطور می شود حاشیه، بستر و حریم سمینه رود اینچنین بی رحمانه در روز روشن مورد آماج متصرفان و متجاوزان قرار گیرد و شاهد هیچگونه اقدام ضربتی و قاطعانه از سوی مسئولان مربوطه نباشیم و این در حالی است که تعرض ها هر روز ادامه دارد.

آنچه عیان و آشکار است در سالهای گذشته و از دوره سوم شورای اسلامی شهر از سمت پل فلزی امیرآباد تا روستای قازلیان به بعد مجوزهای زیرپوستی و سلیقه ای و کاملا تردید برانگیز که بی شک در برخی موارد نقش مافیای زمین و کوه خواری، ثروت، سود نامشروع، رانت، پارتی و... کاملا غیرقابل کتمان است.

این روزها که مسئولان شهرمان در برابر چنین فاجعه ای به خواب غفلت فرو رفته چه خوب است که مسئولان قضایی شهرمان بنا به تاکیدات رهبر انقلاب  عزم خود را برای مبارزه با زمین خواری و کوه خواری و فاجعه سیمینه رودخواری جزم کنند تا در جهت صیانت از منافع ملی و محیط زیست شهرمان نیم نگاهی نیز به سیمینه رود مشهور داشته باشند، تا با اقداماتی ضربتی آسمان خاکی قلب دیار موکریان بار دیگر آبی شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 5 =