تاثیر جام‌ جهانی روی مصرف برق ایران

شناسهٔ خبر: 28870AC7 -
بررسی‌ها نشان می‌دهد بازی‌های مراحل حذفی جام‌ جهانی که در ساعات ۲۲:۳۰ برگزار می‌شوند، ممکن است بر اوج مصرف برق سال‌ جاری بیفزاید و به‌ طور خاص بحران را بغرنج‌تر کند.

به گزارش هاناخبر ،

یکی از نکات قابل توجه در سال‌جاری، بازی‌های جام جهانی است که از تاریخ ۲۴ خرداد ماه تا ۲۴ تیر ماه برگزار می‌شود. بازی‌های تیم ملی ایران در ساعات ۱۹:۳۰ ( ۲۵ خردادماه) و ۲۲:۳۰ (۳۰ خرداد و ۴ تیرماه) و همچنین زمان تمام بازی‌های مراحل حذفی نیز در ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۲:۳۰ برگزار شدند.

با توجه به ساعت و زمان‌بندی بازی‌های ایران، دو بازی آخر ایران که در ساعات ۲۲:۳۰ برگزار شد، حایز اهمیت بوده و قطعا بر افزایش توان مصرفی شب موثر بود.

همچنین بازی‌های مراحل حذفی که در ساعات ۲۲:۳۰ برگزار می‌شوند هم قابل توجه است. این موضوع ممکن است بر اوج مصرف برق سال جاری بیفزاید و به‌ طور خاص بحران را بغرنج‌تر کند.

اگر فرض کنیم، همزمانی استفاده از تلویزیون در ساعات پخش جام جهانی، به‌ ویژه مسابقات ایران، تا ۱۵ درصد افزایش یابد، می‌توان انتظار داشت حدود ۸۰۰ مگاوات به‌طور ویژه به مصرف برق در اوج بار افزوده شود. بر این اساس، محتمل است در برخی شب‌ها، زمان اوج بار شب و روز جابه‌جا شده و حداکثر تقاضای مصرفی به یکدیگر نزدیک شوند.»

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 8 =