اولین کنفرانس ملی باستان شناسی هورامان برگزار می‌شود

شناسهٔ خبر: 302A2041 -
مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان از برگزاری نخستین کنفراس ملی باستان شناسی هورامان در سنندج خبر داد.

به گزارش هاناخبر ،  سید محسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نخستین کنفرانس ملی باستان شناسی هورامان، روز یکشنبه 23 اردیبهشت در دانشگاه کردستان برگزار می شود.

وی در این باره اظهار گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس ملی ارائه نتایج پژوهش های باستان شناسی نجات بخشی در محدوده سد داریان در شهرستان سروآباد است .

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان عنوان کرد: در این کنفرانس 12 سخنرانی ارائه می شود که به کشفیات دوره های مختلف باستان شناسی از دوران پارینه سنگی، دوره های روستانشینی و عصرآهن تا سده های اخیر می پردازند؛ علاوه بر این، نتایج بررسی های زمین شناسی، زمین ریخت شناسی و قوم باستانشناسی که در محدوده سد داریان انجام شده نیز ارائه می شود .

وی با مهم ارزیابی کردن این کنفراس ملی در راستای معرفی منطقه هورامان و استان، افزود: در این کنفرانس رئیس پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و رئیس کل موزه ملی ایران و پژوهشگرانی از بخش های مختلف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مراکز پژوهشی کشور حضور خواهند داشت .

علوی خاطرنشان کرد: این کنفرانس با همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سنندج و با همکاری پژوهشکده باستانشناسی، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، موزه ملی ایران، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، پژوهشکده کردستان شناسی و دانشگاه کردستان برگزار می شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 5 =