فرمانده منطقه انتظامی بوکان خبر داد:

دستگیری سارقان 38 فقره سرقت در بوکان+ تصاویر

شناسهٔ خبر: 30B97688 -
رییس پلیس بوکان از دستگیری سارقان 38 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش هاناخبر ، قبل از ظهر امروز یکشنبه 26 فروردین 96 سرهنگ کارآگاه مجید محبعلی در طی نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت قطعات خودرو در سطح شهرستان بوکان، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران آگاهی قرار گرفت که خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی ماموران کار آزموده نیروی انتظامی در شهرستان بوکان طی چندین عملیات پلیسی موفق به کشف ۳۸ فقره سرقت و ضبط اموال مسروقه و دستگیری سارقان و در پی آن استرداد اموال مسروقه به صاحب اصلی شده ایم. 

محبعلی افزود: در همین راستا یک نفر متهم به ۲۱فقره سرقت قطعات خودرو اعتراف کرد. همچنین یک سارق دیگر نیز به سرقت  ۸دستگاه موتور سیکلت دزدیده شده اعتراف  و اموال مسروقه نیز به ارزش ۴۰ میلیون ریال کشف و ضبط شده که این سارق با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی گردید.

رییس پلیس شهر بوکان اضافه کرد: یک نفرسارق نیز در ایام قبل از عید تعداد 5 فقره پیکان را سرقت که در این رابطه سارق در خفا خودروهای مدنظرش را شناسایی و سپس قطعات آن ها از جمله باطری خودروها را سرقت می کرد که با تلاش نیروهای انتظامی شناسایی و  دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید و کالا های مسروقه به ارزش ۶۳ میلیون ریال ضبط و آماده تحویل به مال باختگان است.

محبعلی‌ با اشاره به تلاش های بی وقفه کاراگاهان نیروی انتظامی اعلام کرد: ماموران نیروی انتظامی موفق به شناسایی و بازداشت یک نفر سارق حرفه ای و دو نفر مالخر شدند که پس از اعتراف سارق اموال مسروقه به ارزش یکصد میلیون ریال کشف و ضبط شد.

رییس پلیس شهر بوکان با یادآوری شعار سال به عنوان سال حمایت از تولید و کالای ملی اظهار کرد: ماموران نیروی انتظامی شهرستان بیش از پیش در راستای هدف حمایت از تولید و کالای ملی تلاش می کنند و در همین مورد بیشتر از همیشه عرصه را به سودجویان و قاچاقچیان کالا تنگ کرده اند.

محبعلی افزود: طی 6 فقره عملیات پلیسی موفق به کشف و ضبط چندین محموله قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 300 میلیون تومان و دستگیری 9 نفر قاچاقچی شده ایم که عمده  کالاهای کشف شده مربوط به قاچاق شامل لاستیک خارجی،بسته های خارجی، لوازم آشپز خانه و یکسری دستگاه های کامپیوتر و پخش خودرو بوده است.

رییس پلیس بوکان با اشاره به نقش مهم آموزش و آشنایی کودکان با خطرات و تهدیدات اجتماعی گفت: علاوه بر بحث مبارزه با کالای قاچاق و مبارزه با آسیب های اجتماعی کارشناسان متخصص پلیس شهرستان نیز مشغول آموزش و آشنایی کودکان و نوجوانان با معضلات اجتماعی در حوزه آموزش و پرورش هستند.

وی در خصوص حجم گسترده ترافیک خودروها در معابر و خیابان های اصلی شهر افزود: مشکل ترافیکی بوکان همواره در دستور کار نیروهای انتظامی بوده است اما از همشهریان درخواست می کنیم تا با رعایت قوانین و مقررات در کاهش و روان سازی معضل ترافیکی بوکان نقش خویش را ایفا کنند.

محبعلی با اشاره به اینکه از طرح همیار پلیس باید حمایت قاطع شود، اظهار کرد: طرح همیار پلیس در سطح جامعه تاثیر بسیار زیادی در استقرار انضباط ترافیکی داشته و از طرف دیگر به نوعی سبب شده اجرای قوانین در جامعه نهادینه شود.

رییس پلیس شهرستان بوکان با اشاره به اینکه آموزش همیاران پلیس همواره در دستور کار قرار گرفته است، افزود: پلیس راهور شهرستان با رانندگان متخلف در این زمینه برخورد قانونی خواهد کرد.

رییس پلیس بوکان دلیل اصلی افزایش سوانح رانندگی و افزایش ترافیک در سطح شهر را عامل نیرو های انسانی اعلام کرد و افزود:  متأسفانه روز گذشته یک خودرو به دلیل عدم توجه به علایم رانندگی در پشت سالن فرهنگسرای سیمرغ با شخصی تصادف کرده و متواری شده بود که با پیدا شدن جسد این شهروند بلافاصله ماموران آگاهی و انتظامی با شناسایی راننده وی را دستگیر و نسبت به توقیف خودرو مذکور اقدام کردند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =