مرگبارترین هلیکوپتر های جنگی در جهان

شناسهٔ خبر: 310888F5 -
هلیکوپتر ها یکی از تاثیرگذارترین منبع ها برای نجات در جنگ ها هستند. آن ها برای اولین بار در جنگ جهانی دوم ظاهر شدند، و برای دگرگون کردن میدان جنگ استفاده می شدند.

به گزارش هاناخبر ،هلیکوپتر ها یکی از تاثیرگذارترین منبع ها برای نجات در جنگ ها هستند. آن ها برای اولین بار در جنگ جهانی دوم ظاهر شدند، و برای دگرگون کردن میدان جنگ استفاده می شدند. در این لیست ده تا از بهترین و قدرتمندترین هلیکوپتر های جنگی در جهان را میبینید:

1 > هلیکوپتر AH-64D Apache Long Bow

این قدرتمندترین هلیکوپتر ضد گلوله و مجهز به سلاح در جنگ خلیج بوده است. و توانایی بر افروختن آتش بزرگی را دارد. این هلیکوپتر مجهز به سیستم Alliant Techsystem M230 30mm و لوله ی تک توپ اتوماتیک است که توانایی آتش زدن دو منظوره گلوله را با قدرت انفجاری بالا در یک دقیقه دارد. بنابراین یکی از قدرتمند ترین هلیکوپتر حمله در جهان است.

 


2 > هلیکوپتر Kamov KA-50/KA-52

این هلیکوپتر نسخه ی دو سر نشین Ka-50 آن است. که می تواند هلیکوپتر حمل و نقل و تهاجمی محسوب شود. این هلیکوپتر همه چیز را برای خدمه هلیکوپتر آسان تر می کند و برای انجام مشاهدات میدان جنگ نقش هماهنگی ایجاد می کند. ین هلیکوپتر شامل رادار موجی میلیمتری است که می تواند در آب و هوای بد کمک کننده باشد. که آکاهی خدمه را بهبود می بخشد که در فضا چه می گذرد و مجهز بهخ هدف گیری برخی از موشک ها است.

 


3 > هلیکوپتر MI-28H Havoc روسیه

این مدل از هلیکوپتر برای جستجو و تخریب عملیات برای تانک ها طراحی شده است و می تواند تمام طول شب و روز کار کند و توانایی کار کردن در تمام شرایط آب و هوایی را دارد. و می تواند بسیاری از وظایف را انجام دهد، مانند: ارائه پشتیبانی آتش برای نیروهای زمینی، عمل کردن به عنوان بخشی از ذخیره های ضد تانک، مبارزه با سرعت پایین و پرواز و هدف گیری در ارتفاع پایین.

 


4 > هلیکوپتر Eurocopter Tiger

این هلیکوپتر دارای یک ویژگی منحصر به فرد در میان انواع دیگر هلیکوپتر هاست و آن این است که یک اتاقک محفظه ی خلبان در جلوی خلبان وجود دارد و مامور اسلحه در کابین عقب است. این نوع از هلیکوپتر می تواند بقای انسان و ماشین را تضمین کند.

 


5 > هلیکوپتر AH-1Z Viper

این قابل انعطاف ترین هلیکوپتر چند ماموریتی است. از ویژگی های قدرتمند این سلاح: قابلیت تولید سلاح که برای AGM-114A, B و c شناخته شده است، پرتاب موشک های ضد تانک تا 16 عدد و راکت های 70 میلی متری از 7 و 19 غلاف تا 76 غلاف است. یکی دیگر از ویژگی های آن استفاده از تکنولوژی مدرن است که شامل یک کامپوزیت چهار سیستم قدرتمند با موتور T700-GE-401 است.

 


6 > هلیکوپتر A-129/T-129 ایتالیا/ترکیه

این یکی از اولین محصولات غرب اروپا است. و اولین هلیکوپتری است که دارای سیستم مدیریت یکپارچه و کاملا کامپیوتری برای کاهش حجم کار خدمه است. که می تواند در هر شرایطی کار کند و قابلیت اجرای ماموریت های مختلف مانند: شناسایی مسلح، اسکورت مسلح،ضربه ی عمیق، پشتیبانی آتش، دقت در ضربه، امنیت و سرکوب دفاع هوایی دشمن را دارد.

 


7 > هلیکوپتر AH-1W سوپر کبری

توانایی انجام ماموریت حمله در تمام شرایط آب و هوایی را دارد. این هلیکوپتر دارای دو موتور است و سه مدل دارد که عبارتند از : دریای کبری AH-1J ، دریای کبری اصلاح شده AH-1T و سوپر کبری AH-1W . این هلیکوپتر برای انجام وظایف زیادی ساخته شده است که شامل: پشتیبانی از سرکوب آتش، قابلیت عملیات هوایی کشتی و دفاع از خود ، و حفاظت از سرنشینان هلیکوپتر و محموله است.

 

 


8 > هلیکوپتر AH-2 Rooivalk

این هلیکوپتر توسط شرکت Denel در آفریقای جنوبی تولید شده است. و نتیجه ی برنامه ی توسعه ای است که در سال 1981 برای یک هلیکوپتر تهاجمی آغاز شده بود. که برای سیستم ردیابی اش شناخته شده است که شامل یک مسافت یاب لیزری ،دوربین مادون قرمز جلو و تلویزیون است. این نوع از هلیکوپتر تهاجمی را می توانید برای خدمه یا حمل و نقل سربازان و نیروهای ویژه انتخاب کنید.

 


9 > هلیکوپتر MI-24 Hind

این نوع هلیکوپتر در نیروهای هوایی روسیه برای حمل و نقل جنگی استفاده می شود. این هلیکوپتر در تعدادی از درگیری های افغانستان و چچین مستقر شده است. مجهز به سیستم موشک ضد تانک برای پیوستن به حرکات اهداف ضد موشکی ، مواضح سلاح و حرکت آهسته همراه با هدف گیری است.

 


10 > هلیکوپتر Z-10

این هلیکوپتر تهاجمی جدید چین است. با کمک فنر های گسترده طراحی شده و دارای پیکربندی استاندارد با بدنه ای باریک است. این هلیکوپتر یک سلاح بسیار قدرتمند در زمینه ی نیروی هوایی است.

در پایان اگر فکر می کنید که هلیکوپتر های جنگی معرفی شده در این لیست، زیاد درست نیستند، یا میخواهید ابراز علاقه ای نسبت به آنها داشته باشید، حتما در نظرات همین خبر، در مجله خبری هاناخبر مطرح کنید.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 2 =