روزنامه نشنال خبر داد:

آمریکا در حال تقویت مواضع نظامی خود در مناطق کردنشین سوریه است

شناسهٔ خبر: 318C1B51 -
روزنامه نشنال امارات به نقل از منابع محلی نوشت آمریکا در حال تقویت مواضع نظامی خود در شمال سوریه از جمله حسکه است به طوری که به نظر می رسد این استحکامات برای حضور درازمدت در این مناطق تاسیس شده اند.

به گزارش هاناخبر ،

منابع محلی در حسکه سوریه گفته اند نیروهای آمریکایی ضمن ایجاد مواضع نظامی جدید در این منطقه، اقدام به تقویت پایگاه های قبلی خود کرده اند. به نظر می رسد بر خلاف اظهارات رییس جمهور آمریکا مبنی بر خروج سریع 2000 نیروی نظامی این کشور از سوریه، پنتاگون خود را برای حضور درازمدت در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه آماده کرده است.

منابع محلی گفته اند آمریکا ضمن تقویت دو موضع نظامی قبلی خود در نزدیکی شهر حسکه سوریه، به ایجاد یک باند فرود هلیکوپتر در این منطقه اقدام کرده است.

سامر الاحمد، پژوهشگر مطالعات معاصر از بنیاد هارمون از حسکه سوریه به روزنامه نشنال گفته است نیروهای آمریکایی اقدام به ایجاد موانع فیزیکی جدید، احداث خندق، برج های دیده بانی و دیوارهای بتنی برای امینت پایگاه ها کرده اند.

وی افزود: آمریکایی ها هر روز اقدام به ورود ماشین آلات و تجهیزات سنگین به این منطقه می کنند.

گزارش ها مبنی بر بازگشت نیروهای کرد به خط مقدم نبرد با داعش می تواند توجیهی برای تقویت مواضع نظامی آمریکا باشد. این نیروها به دنبال حمله ترکیه به عفرین، خط مقدم نبرد با داعش را برای کمک به دیگر نیروهای کرد در عفرین ترک کرده بودند.

این پژوهشگر گفته است علت اصلی تقویت مواضع نظامی آمریکا در حسکه، جلوگیری از برخورد نظامی میان نیروهای کرد و نیروهای ارتش آزاد سوریه است که با حمایت ترکیه وارد شهر عفرین شده اند.

الاحمد گفته است علاوه بر نیروهای آمریکایی، نیروهای فرانسوی و بلژیکی در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه از جمله کوبانی حضور دارند.

منابع محلی گفته اند مقر اصلی نیروهای آمریکایی در کارخانه سیمان در نزدیکی شهر کوبانی قرار داد و نیروهای بلژیکی و فرانسوی نیز در آنجا حضور دارند. این دو کشور نیز در حال تقویت مواضع خود در مناطق کردنشین سوریه هستند.

سامر الاحمد ادعا کرد نیروهای فرانسوی روز گذشته یک موضع نظامی را که قبلا متعلق به نیروهای دولتی سوریه بوده تصرف کرده اند و قصد  دارند آن را به پایگاه نیروهای خود تبدیل کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 2 =