برگزاری جشنواره فیلم دانشجویی با عنوان ریگا در کردستان

شناسهٔ خبر: 32440D66 -
مسئول برگزاری جشنواره فیلم ریگا گفت:جشنواره استانی فیلم دانشجویی با عنوان ریگا ۲۲ و ۲۳ بهمن ماه امسال به مناسبت دهه مبارک فجر در این استان برگزار می شود.

به گزارش هاناخبر ،شهین سیف بعد از ظهر امروز سه شنبه در نشستی با جمعی از خبرنگاران استان در سنندج با اشاره به اینکه بهمن ماه امسال جشنواره فیلم دانشجویی ریگا با همکاری حوزه هنری استان در سنندج برگزار می شود، گفت: این جشنواره ویژه تمامی دانشجویان دانشگاه های سراسر استان استو

وی با اشاره به اینکه جشنواره فیلم ریگا در دو بخش اصلی و جنبی برگزار می شود، عنوان کرد: بخش اصلی این جشنواره شامل مسابقه فیلم های داستانی مستند و انیمیشن و بخش جانبی هم غیررقابتی بوده و به نمایش تولیدات مرکز فرهنگ وهنر استان اختصاص دارد.

وی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و اظهارداشت: شناسایی استعدادها و پتانسیل های فیلم سازی دراستان، ایجاد انگیزه برای دانشجویان رشته سینما و انیمیشن، شناسایی و حمایت از ایده های برتر، حمایت از آثار و تولیدات دانشجویان استان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

دبیر نخستین جشنواره استانی فیلم دانشجویی «ریگا» هم در این نشست گفت: چون در استان مکانی برای عرضه ونمایش فیلم های کوتاه وجود ندارد و استان هم از این لحاظ دارای ظرفیت فراوانی است تصمیم به برگزاری این جشنواره گرفته شد.

عدنان زندی بیان کرد: یکی از نقاط قوت این جشنواره این است که تمامی کارها و فعالیت های مربوط به جشنواره هم چون داوری آثار و غیره توسط دانشجویان انجام خواهد شد.

وی به دلایل نامگذاری این جشنواره با عنوان ریگا اشاره کرد و اظهارداشت: راه (ریگا) عنوان نخستین فیلم کردی است و علاوه بر آن در اکثر فیلم های کردی، راه سمبل و نمادی ارزشمند است و هم چنین و راهی که تحصیل از آن آغاز و به پایان می رسد مسیر مقدسی است، این سه مورد، دلیل عمده ما برای انتخاب نام ریگا برای این جشنواره است.

وی تبدیل جشنواره های استانی به منطقه ای را موجب هدر رفت منابع خواند و افزود: قطعا در برنامه ما  تبدیل این جشنواره در سال های آینده به سطح منطقه ای نیست و همچنان استانی خواهند ماند چراکه این مهم بستری برای حضور فیلم سازان تازه کار و ایجاد انگیزه در آنها را فراهم می کند که اگر از حالت استانی خارج شود این مسئله محقق نخواهد شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 9 =