مدیرتوسعه مدارس غیردولتی آموزش و پرورش کردستان:

چهارهزار دانش آموز بازمانده ازتحصیل جذب مدارس آموزش ازراه دورشدند

شناسهٔ خبر: 326D918E -
مدیر توسعه مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کردستان از جذب و پوشش تحصیلی حدود چهار هزار دانش آموز در مدارس آموزش از راه دور استان در طول سال گذشته خبرداد.

به گزارش هاناخبر ،

به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان، حسن حیدری از فعالیت ۳۰ مرکز آموزش از راه دور در آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان خبرداد و گفت: خوشبختانه با تلاش مؤسسین و مدیران مدارس از راه دور استان، تعداد چهار هزار دانش آموز در این مدارس جذب و تحت پوشش تحصیلی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف از تاسیس مدارس آموزش از راه دور، تحقق پوشش حداکثری و زمینه سازی برای بازگشت بازماندگان از تحصیل به چرخه  آموزش است، اظهارداشت: فلسفه تاسیس این مدارس توسعه عدالت آموزشی است.

مدیرتوسعه مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش کردستان، مدارس آموزش از راه دور را ظرفیت و پتانسیل مناسبی برای کمک به دانش آموزان بازمانده از تحصیل عنوان کرد و افزود: افرادی که فرصت حضور همیشگی در مدارس نداشته و بخاطرشرایط جغرافیایی، فرهنگی و سایر مشکلات از تحصیل بازمانده و یا ترک تحصیل نموده اند؛ می توانند در این مدارس ادامه تحصیل دهند.

حیدری با تاکید بر اینکه فراهم نمودن شرایط مناسب برای تحصیل در دوره آموزش عمومی تکلیف آموزش و پرورش است، ادامه داد: با تاسیس مدارس آموزش از راه دور، شرایط ادامه تحصیل واجدین واجدین شرایط فراهم شده و ضروری است با همفکری مؤسسان و کارشناسان مربوطه در خصوص رفع مشکلات موجود و تقویت برنامه های مدارس راه دور و بروز رسانی قوانین و مقررات اقدام شود.

وی یادآور شد: با توجه به فراهم نمودن نصب سامانه های آموزش الکترونیک مدارس، تلاش براین است افزایش دسترسی و بهره برداری از خدمات الکترونیکی به ویژه آموزش آنلاین برای فراگیران فراهم شود تا دانش آموزان از مزایای آموزش های غیرحضوری و مجازی در برنامه های آموزشی و تربیتی بهره مند شده و مدارس هم بتوانند درخصوص افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان گام های مؤثرتری بردارند.

مدیرتوسعه مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش کردستان همچنین از کسب رتبه های سه رقمی در کنکور سراسری ۹۷ از طریق مراکز آموزش از راه دور استان خبر داد و بیان کرد: با توجه به فعالیت ۴۲۰ نفر نیروی انسانی در این مدارس نیزبستر مناسبی برای اشتغال افراد تحصیل کرده فراهم شده است.

حیدری گفت: اکثر دانش آموزان مدارس آموزش از راه دور در رشته های حرفه ای مهارتی(کاردانش) مشغول به تحصیل هستند و با افزایش دانش فنی و مهارت خود در این رشته ها تاثیر بسزایی در بهره وری  نیروی کار و اشتغال در حرف مختلف  خواهند داشت.

وی اظهارداشت: انتظارمی رود که متولیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش استان و شهرستان ها و مناطق در معرفی نقش و جایگاه مدارس راه دور و همچنین تقویت ساختاری و تامین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری یاریگر مدارس راه دور باشند تا به امید خدا شاهد رشد، توسعه و بالندگی بهتر و مطلوب و کیفی این مدارس باشیم.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 8 =