رئیس اداره منابع آب دیواندره عنوان کرد:

معرفی 134 مورد حلقه چاه غیر مجاز به مراجع قضایی

شناسهٔ خبر: 34736A8F -
رئيس اداره منابع آب دیواندره گفت: 911 حلقه چاه غيرمجاز در ديواندره شناسايي شده كه 134 مورد آن تشکیل پرونده و به مراجع قانونی معرفی شده است.

به گزارش هاناخبر ، محمد محمدی همکاری و نقش مردم را در مصرف بهینه آب ضروری دانست و افزود: استفاده از تكنولوژي ها و روش هاي جديد آبياري يكي از مهمترين راهكارها براي خروج از شرايط بحراني است و این مهم بدون برنامه و هدف به قابل اجرا نخواهد بود.

محمدی اظهار داشت: در راستای حمایت و صیانت از سفره های آب زیرزمینی تاکنون 140 کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی در دیواندره نصب شده است.

دبير جلسه شوراي حفاظت از منابع آب دیواندره، همكاري، هماهنگي و تعامل هرچه بيشتر بين مردم و ادارات در راستاي صرفه جويي منابع آبي براي جلوگيري از بحران آب را امري بسيار مهم و ضروري برشمرد.

وی از دهياران درخواست نمود همكاري هاي لازم را با اكيپ هاي گشت و بازرسي اداره منابع آب در راستاي كنترل، نظارت و شناسايي منابع آبي غيرمجاز داشته باشند.

رئيس اداره منابع آب دیواندره در ادامه ضمن قدرداني از خبرنگاران و اصحاب رسانه در فرهنگ سازي مصرف بهينه و صرفه جويي آب، گفت: انتقال حساسیت موضوع آب و صرفه جویی در آن به منظور جلوگیری از بحران کم آبی نیاز به نگاه اعتقادی به موضوع و کارهای فرهنگی دارد.

محمد محمدی بیان کرد: به لطف خدا، بارندگي های اخیر نسبت به مشابه سال گذشته ٩٨ درصد افزايش داشته ولی تغيير شرايط اقليمي، تعهد ما را نسبت به مصرف بهينه آب و آيندگان بيشتر ميكند.

محمدی در پایان به ذخیره آب سد سیازاخ اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ٢ ميليون و ٤٠٠ مترمكعب آب در پشت سد سیازاخ ذخیره است و در هر ثانیه ١١ مترمكعب خروجی دارد.

سومين جلسه شوراي حفاظت از آب شهرستان دیواندره باحضور بخشدار کرفتو، رئیس اداره منابع آب شهرستان، مسئولان ادارات و دهياران بخش کرفتو در سالن اجتماعات بخشداری کرفتو برگزار گردید.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 8 =