سند مالکیت 120 هکتار از زمین های موقوفه شهرستان سقز صادر شد

شناسهٔ خبر: 35ACD085 -
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گفت: برای 120 هکتار از زمین های موقوفه شهرستان سقز سند مالکیت صادر شده و اکنون 90 درصد از اراضی موقوفه دارای سند مالکیت است.

به گزارش هاناخبر ،

هاندار امجدی در نشست با اصحاب رسانه در گرامیداشت دهه وقف اظهار کرد: حفظ موقوفات بزرگترین خدمت به وقف است.
جهاندار امجدی عنوان کرد: در راستای حفظ موقوفات همچنین، 30 فقره حکم قضایی علیه متصرفان موقوفات شهرستان سقز صادر شد.
امجدی بیان کرد: سه وقف جدید شامل؛ احداث دارالقرآن، احداث مسجد و وقف زمین کشاورزی برای کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و 350 جلد قرآن در شهرستان سقز ثبت شد و با مشارکت یکی از موقوفات، موقوفه مجیده مجیدیه ساخته می شود.
وی با بیان اینکه، 700 نوع نیت واقف در کشور شناسایی شده و  بیشتر نیات واقفان سقز، مذهبی و دینی است، اظهار کرد:شهرستان سقز به وقف های جدید بر اساس نیازهای جامعه از جمله کمک به ایتام، ازدواج جوانان و .. نیازمند است.
رئیس اداره اوقاف سقز ادامه داد:65 خادم مسجد بیمه تامین اجتماعی هستند و خادمان کمتر از 50 سال بدون سابقه بیمه و بیشتر از 50 سال که سابقه بیمه داشته باشند، بیمه می شوند که در این راستا، 20 درصد حق بیمه توسط دولت و 7 درصد توسط افراد پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه بر اساس اجماع علماء، وقف، صدقه جاریه است خطاب به خبرنگاران گفت: وقف اصحاب رسانه، اطلاع رسانی است.
امجدی، یادآور شد: حوزه فعالیت اداره اوقاف سقز در سه زمینه موقوفات، بقاع متبرکه و مساجد و قرآنی است وشهرستان  سقز دارای 350 موقوفه، 1470 رقبه که 1250 رقبه منفعتی و 220 مورد انتفاعی است.
وی عنوان کرد: 99 درصد موقوفات برای مساجد و هزینه درآمد موقوفات بر اساس نیت واقفان و بزرگترین موقوفه سقز، وقف مسجد ملا ابراهیم است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 1 =