اختصاصی هاناخبر؛

بررسی تشویق بی سابقه شهردار بوکان در ورزشگاه خاتم الانبیاء

شناسهٔ خبر: 3627B3DC -
امروز در بین دونیمه مسابقه تیم سردار بوکان با فولاد نوین اهواز شاهد تشویق بیش از 3 هزار هوادار حاضر در ورزشگاه خاتم الانبیاء به شیوه ای کاملا بی سابقه بودیم.

به گزارش هاناخبر ، میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد شهرداری بوکان، موضوع بسیار مهمی است که حداقل در 20 سال گذشته بی سابقه بوده و عملکرد مثبت شهرداری شهر عروسان ایران زمین به مدیریت مهندس بابک رستم پور این روزها نه تنها در رسانه ها بازتاب مناسبی یافته بلکه دامنه تشویق ها به تماشاگران فوتبال هم رسیده است بصورتی که امروز در بین دونیمه مسابقه تیم سردار بوکان با فولاد نوین اهواز شاهد ابراز محبت جوانان به عملکرد مثبت شهردار و تشویق بی امان بیش از 3 هزار هوادار حاضر در ورزشگاه خاتم الانبیاء با شعارهای "شهردار تشکر" و "شهردار دوستت داریم" به شیوه ای کاملا بی سابقه بودیم.

ابراز احساسات همزمان بیش از 3 هزار جوان بوکانی به شهردار پرتلاش بوکان در حالی که تیم محبوبشان بازی را به حریف واگذار کرده است تصویر روشنی از افکار عمومی نسبت به تحولات و تغییرات شهری را ارائه می دهد و بدون تردید بازتاب دهنده التهاب و شور و شوق جامعه شهروندی دیار فرهیختگان است.

اقدامات اخیر امیدهایی در دل پروراند که می توان به آینده نزدیک دیار موکریان خوش بین بود. شاید مهم ترین علائم و نشانه های آن حضور مثبت طبقه تحصیلکرده و آگاه جامعه نسبت به نوسازی شهری و عملیات عمرانی است که امروز با واکنش درصد قابل توجهی از جوانان شهرمان روبرو می شود. وقتی در یک جامعه و آنهم در یک مسابقه ورزشی جوانان نسبت به تحولات و تغییرات اساسی کالبدشهر واکنش های مثبت نشان می دهند این چراغ سبز بخش موثر و تعیین کننده جامعه، امید توسعه بیشتر شهرمان را تقویت می کند.

ابراز محبت های اینچنینی در لابه لای شاخص های نزدیک بهم گزینه دیگری است که تمایز نوع مدیریت شهردار کنونی با دیگر شهرداران دهه اخیر را به خوبی بازتاب می دهد. آمار رضایت  اکثریت شهروندان از عملکرد شهردار کنونی به نسبت دیگر شهرداران خود موید این واقعیت است که تعلق و توجه جامعه شهری نسبت به تغییرات و نوسازی در بخش زیرساخت شهر معطوف است به نحوی که درصدهای قابل توجهی از شهروندان از پروژه های هدایت آبهای سطحی به عنوان معضل بزرگ 30 ساله در بسیاری از مناطق شهری به ویژه مرکز و مناطق مسجد تنعیم و نور و انتهای اسلام آباد و کانی باقر، پروژه زیرگذر معلم، منطقه گردشگری ساحلی، شتاب گرفتن روند احداث روگذر وحدت و عملیات گسترده در منطقه هواشناسی اعلام رضایت کرده‌اند. همچنین میزان رضایت مردم از موزاییک و پیاده‌روهای شهر، ایجاد پارک‌های محلی در راستای افزایش سرانه فضای سبز، افزایش پارکینگ‌ها، تعمیر و آسفالت خیابان‌ها و کوچه ها رضایت داشته اند. و دقیقا تفاوت این شهردار با دیگر شهرداران دهه گذشته این بوده که بصورتی خلاقانه یک شهرداری در حال ورشکسته شدن را تحویل گرفته و با بررسی آنچه که دهه ها به نیاز مبرم و حیاتی این شهر بوده را فراهم کرده است: یعنی به "زیرساخت" روی آورده است که در عین حال، یک سازه مفهومی در بخش های توسعه شهری است که مدام در فقدان آن سخن سرایی می شد و تا قبل از حضور بابک رستم پور کمتر شجاعت و جسارتی برای اجرای آن فراهم شده بود. به تعبیر دیگر، شهردار کنونی با وجود کمبود شدید نقدینگی اقداماتی انجام داده است تا آیندگان همچون نسل های گذشته در حسرت فقدان زیرساخت های عمرانی و اقتصادی خیال پردازی نکنند.

بنابراین اقدامات شهردار کنونی باعث شده که وی نسبت به دیگر شهرداران شهر بوکان تا بدین حد متمایز شود و امروز شاید بزرگترین و مهمترین پشتوانه اقتصادی و آینده شهر عروسان ایران زمین یعنی جوانان بوکانی به عنوان سرمایه اجتماعی است که در یک مسابقه ورزشی اینگونه از خود واکنش نشان داده و فریاد برمی دارند که "شهردار تشکر"،"شهردار دوستت داریم" و او را به عنوان یک شهردار خلاق مورد تشویق بی امان و حمایت خویش قرار می دهند.

 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 9 =