مدير خانه مطبوعات کشور عنوان کرد:

حمايت از حقوق فعالان رسانه‌ای، هدف اصلی خانه مطبوعات است

شناسهٔ خبر: 367C48F7 -
مدير خانه مطبوعات مطبوعات کشور در خصوص فعاليت های خانه مطبوعات گفت: خانه مطبوعات يک تشکل فرهنگی، صنفی، غیر دولتی است و با توجه به نياز و حمايت از فعالان رسانه ای اين تشکل در سطح کشور فعاليت می کند.

مدير خانه مطبوعات مطبوعات کشور در خصوص فعاليت های خانه مطبوعات گفت: خانه مطبوعات يک تشکل فرهنگی، صنفی، غیر دولتی است و با توجه به نياز و حمايت از فعالان رسانه ای اين تشکل در سطح کشور فعاليت می کند.
 مدير خانه مطبوعات مطبوعات کشور در خصوص فعاليت های خانه مطبوعات اظهار کرد: خانه مطبوعات يک تشکل فرهنگی، صنفی، غیر دولتی است و با توجه به نياز و برای حمايت از فعالان رسانه ای اين تشکل در سطح کشور فعاليت می کند.

«فردین کمانگر»در گفتگو با خبرنگار هاناخبر با اشاره عضویت بیش از 3هزار نفر در خانه، توضیح داد: همه استان ها دارای خانه مطبوعات هستند که انتخابات آنها به صورت الکترونيک انجام می شود و برای اولین بار در سطح کشور به این صورت انتخابات برگزار شده که در نوع خود دمکراتیک ترین بوده است.

وی در ادامه با اشاره اهداف خانه تشریح کرد: هدف اصلي خانه مطبوعات حمايت از حقوق فعالان رسانه ای در سطح کشور است،

کمانگر تصریح کرد: کمک به تامین حقوق و گسترش آزادی‌های قانونی و مسئولانه رسانه‌های استان، کمک به اقتصاد رسانه های استان از طریق آموزش و ترویج شیوه‌های روزآمد مدیریت رسانه و همچنین استعدادیابی و حمایت از آموزش و اشتغال نیروهای مستعد در حوزه روزنامه‌نگاری حرفه‌ای از وظایف خانه‌های مطبوعات می باشد.

مدیر خانه مطبوعات کشور به فعالیت کمیته ها در خانه نیز اشاره کرد و گفت: در اين دوره تلاش شده با تعريف کميته‌های شش گانه؛ رفاهی و پشتیبانی، آموزش، حقوقی، پژوهشی، اطلاع رسانی و استان ها به فعالان رسانه ای خدمات ارائه شود.

«فردین کمانگر» اضافه کرد: در راستای بسط و تقویت ارتباط مطبوعات با دستگاه‌های اجرایی در استان ها، 18عنوان فعالیت از سوی وزارت مطبوعاتی به خانه های مطبوعات در کشور واگذار می شود.

وی همچنین با تاکید بر حمایت از نشریات محلی عنوان کرد: از دیگر وظايف خانه مطبوعات حمايت از نشريه‌های محلی است که در راستای توسعه استان ها گام بردارد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 4 =